Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Erasmus+ w SP 5

W ramach trwającego od 2017 roku projektu Erasmus + grupa nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z dyrektor Danutą Łabaj odwiedziła w dniach 18-25 stycznia 2019 roku Portugalię.
Nauczyciele zespołu szkół Agrupamento de Eacolas Vieira de Araújo postarali się, żeby były to dni pełne atrakcji.
Najważniejszym punktem pobytu była wizyta w szkołach podstawowych Domingo de Abreu i Escola Básica do Cávado, których uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny.
Kolejnym punktem była wizyta w szkole specjalnej w Guimarães, której uczniowie wykonują pracę dla lokalnej społeczności korzystając ze świetnie wyposażonych pracowni, m.in. krawieckiej, czy stolarskiej.
Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Bragi, gdzie zwiedziliśmy katedrę Se da Braga, Muzeum strojów ludowych oraz statek Gil Eanes wykorzystywany w przeszłości jako szpital.
Zwiedziliśmy również Guimarães - miasto nazywane kolebką Portugalii, z jego historycznym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zamkiem z X wieku, który był pierwszą siedzibą portugalskich królów.
Ostatnim etapem była wizyta w Porto, drugim co do wielkości mieście Portugalii, położonym nad Oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki Duero, której brzegi łączy sześć mostów.
Wyjeżdżaliśmy z Portugalii pełni wrażeń.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.