Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 5 w Cieszynie

W dniach od 13 do 17 października Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi gościła grupę nauczycieli z Turcji, Rumunii, Włoch, Portugalii i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą ‘ SILENCE OF OUR UNIQUE NOISE DYNAMICS’ ( S.O.U.N.D.) Celem projektu jest wymiana praktyk i doświadczeń w przezwyciężeniu barier dotyczących uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, doskonalenie i wzbogacanie umiejętności personelu dydaktycznego, rozwijanie umiejętności poprzez wymianę dobrych praktyk w nauczaniu i procedur oceniania oraz wprowadzenie europejskiego wymiaru w szkole i społeczności lokalnej.

Wizyta rozpoczęła się w Krakowie, gdzie goście mieli możliwość obejrzenia najważniejszych miejsc podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem. W poniedziałek, 15 października, goście zwiedzili naszą szkołę, po której oprowadziła ich dyrektor Danuta Łabaj. Klasy 2a przygotowała pokazową lekcję rytmiki oraz działania w zakresie innowacji muzycznych. Dzieci zaprezentowały umiejętności reagowania na dźwięki w ćwiczeniach inhibicyjno-incytacyjnych, grę na dzwonkach chromatycznych, zaśpiewały piosenkę opartą na melodii kujawiaka, zatańczyły Krakowiaka. Klasa 2b zaśpiewała piosenkę i zatańczyła do melodii Chocolate. Następnie goście udali się do Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych, gdzie zostali przywitani przez dyrektor Agnieszkę Kozieł. Podczas zwiedzania placówki mieli możliwość obejrzenia zajęć m. in. tanecznych i plastycznych. Goście byli pod wrażeniem wyposażenia placówki, a szczególne zainteresowanie wzbudził dywan interaktywny. Popołudnie było przeznaczone na warsztaty, podczas których uczeń Jacek Nowak przedstawił związek między elektrycznością a dźwiękiem, a grupy z poszczególnych krajów przedstawiły prezentacje dotyczące uczuć. Wtorek był dniem przeznaczonym na zwiedzanie okolicy. Grupa udała się na wycieczkę Pętlą Beskidzką. W Wiśle odwiedzono Muzeum Beskidzie, gdzie goście podziwiali stroje regionalne i poznali zwyczaje związane z życiem górali, a w Istebnej zwiedzono Chatę u Kawuloka, gdzie Janusz Macoszek ciekawie opowiadał o regionalnych zwyczajach, ilustrując swoje opowieści grą na instrumentach ludowych. Ciekawym punktem była również wizyta w miejscu Trójstyku, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.

16 października, w środę, goście złożyli wizytę w Ratuszu, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem Cieszyna, panem Ryszardem Macurą. Po południu goście udali się na spacer po Cieszynie, zwiedzając m. in. Wzgórze Zamkowe. Wizyta była bardzo udana. Goście wyjechali oczarowani naszym krajem, miastem, kulturą, historią i gościnnością Polaków.

Koordynatorem projektu jest p. Grażyna Strządała. Szkoły biorące udział w projekcie : Mustafa Asim Cula Ortaokulu – Antalya, Turcja Central Scholar Pentru Educative Incluziva - Targu Jiu, Rumunia IES Politecnico Jesus Marin - Malaga, Hiszpania Institute Instruzione Secondaria Superiore – Lecce, Włochy Agrupamento de Escolas Vieira de Araujo – Vieira de Minho – Braga, Portugalia Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi – Cieszyn, Polska

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją