Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 5 w Cieszynie

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, rozpoczęła dwuletni projekt międzynarodowy "How to make schools more attractive and creative"(S.M.A.C) w ramach programu unijnego Erasmus+. Koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 5 pod przewodnictwem Pani Grażyny Strządały. Nasi partnerzy to szkoła z Turcji – Çorum Bahçeliever Anadolu Lisesi, szkoła z Grecji – Geniko Lykeio Volou, szkoła z Hiszpanii – IES Almenara, szkoła z Rumunii – Scoala Profesionala Speciala „I on Pillat” Dorohoi.
Projekt zakłada eliminowanie zjawiska przerywania nauki na różnych szczeblach edukacji, tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i wywodzących się z różnych kultur. Uczestnicy projektu rozwijają umiejętności językowe i posługiwanie się nowymi technologiami. Projekt zakłada również wymianę doświadczeń kadry pedagogicznej. W dniach od 2 do 7 grudnia 2019 roku w naszej szkole przebywali uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich. Goście uczestniczyli w warsztatach tanecznych, ucząc się tańców regionalnych pod kierunkiem członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztatach poświęconych starym, zapomnianym grom towarzyskim. Zwiedzili „Piątkę”, brali udział w lekcjach, zebraniu Samorządu Uczniowskiego, stroili szkolną choinkę. Gościli również w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych. Podziwiali Cieszyn i jego zabytki, wzięli udział w lekcji muzealnej w cieszyńskim muzeum. Uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Wieliczki oraz poznali ziemię cieszyńską podczas wycieczki regionalnej. Zostali miło przyjęci przez Panią Gabrielę Staszkiewicz Burmistrza Miasta Cieszyna w sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza. Pani Burmistrz przedstawiła historię miasta, opowiedziała o współczesnym życiu jego mieszkańców, odpowiadała na liczne pytania gości. Następna wizyta w przyszłym roku w szkole hiszpańskiej, w słonecznej Maladze. Zapraszamy do relacji z wizyty na blog: grazynastrzadalasmac.blogspot.com
 
Szkoła Podstawowa nr 5 w Cieszynie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.