Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Erasmus+ w ZSGH w Wiśle

Pod koniec października po raz drugi spotkali się uczestnicy projektu „Uczymy się prowadzić firmę w Europie” finansowanego ze środków programu Erasmus +. Tym razem gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Do Wisły przyjechała  młodzież z Włoch, Czech i Słowacji. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia miniprzedsiębiorstw, poznanie regionu i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach gastronomicznych, podczas których pod okiem kucharzy uczyli się przyrządzać potrawy regionalne. Uczestniczyli także w spotkaniach z przedsiębiorcami – Adamem Kajfoszem (wędzarnia „Szymi-Dymi” Ustroń), Jarosławem Lubeckim (Restauracja Angel's Steak & Pub Ustroń), Nataszą Bebek (Pokoje Gościnne Maria i Natasza Wisła) oraz Marią Kohut (Centrum Pasterskie Istebna). Lokalni przedsiębiorcy podzielili się z nimi doświadczeniami dotyczącymi rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej.  Ponadto w Centrum Pasterskim wzięli udział w pokazie robienia bundzu oraz degustacji serów.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach ekonomicznych, w ramach których tworzyli  biznesplany metodą Lean Canvas oraz doskonalili swoją wiedzę ekonomiczną. Zaprezentowali także kroki, jakie należy podjąć w każdym kraju, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Jednym z celów projektu jest doskonalenie umiejętności informatycznych i tym razem młodzi ludzie uczyli się obróbki zdjęć przy pomocy różnych programów komputerowych.

W czasie wolnym uczniowie mieli okazję obejrzeć program zaprezentowany przez zespół regionalny „Wisła”, posłuchać o historii zespołu, tradycjach muzycznych naszego regionu, a nawet nauczyć się tańca regionalnego. Okazją do poznania historii oraz atrakcji turystycznych było zwiedzanie Wisły, Trójwsi oraz wycieczka do Krakowa.

Po 6 intensywnych dniach wszyscy rozjechali się do domów pełni wrażeń  i nowej wiedzy. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie  się  wiosną 2019 r. we włoskiej miejscowości Pordenone.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-07 22:25:47
inigo: ERASMUS - europejska maszynka do mielenia młodych serc i umysłów
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją