Europe CodeWeek 2017

Zgodnie z nową podstawą programową uczniowie klas pierwszych uczą się programowania od pierwszych dni w szkole. Za nami pierwszy CodeWeek 2017 zorganizowany w szkole. Firma EduSense z tej okazji wypożyczyła szkole dwa OzoBoty do testowania w klasach. OzoBot to potężne narzędzie do nauki podstaw programowania oraz zabawy.

Robot, którego testowaliśmy jest jednym z najmniejszych na świecie programowalnych robotów o wymiarach około 2,5 cm wysokości i średnicy. Z pozoru mały rozmiar mieści w sobie potężne możliwości. „OzoBot-a” można programować na dwa sposoby: za pomocą kodów złożonych z kolorów lub używając wizualnego języka programowania tzw. bloczków. Programowanie w środowisku OzoBlockly jest podobne do programowanie w Scratch.

Oczywiście programowanie w klasach pierwszych rozpoczęło się od zabawy połączonej z nauką myślenia analitycznego, formułowania problemów i szukania dróg ich rozwiązania. Klasa 1 b otrzymała od firmy EduSens certyfikat za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie bardzo polubili OzoBota i mają nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi naszą szkołę.

 

 SP6 Ustroń

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją