Ferie w Trójce

W Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych odbyły się trzy rodzaje zajęć. Zajęcia kulinarne pt. „W kuchni smaków dzieciaków”, zajęcia ruchowe pt. „Zabawy na sali i przy stole” oraz zajęcia artystyczne pt. „Twórcze zabawy czyli coś z niczego”

Z całości warsztatów skorzystało 60 osób, dziewcząt i chłopców w  wieku od 6 do 12 lat. Zostały stworzone cztery grupy, w których prowadzone były zajęcia  przez 5 dni po 4 godziny dziennie.

Wspólne gotowanie „W kuchni smaków dzieciaków” to była wielka przygoda dla każdego uczestnika! Dzieci wykorzystując swoja wyobraźnię codziennie zmieniały kuchnię we wspaniały plac zabaw, na którym wiele się działo. Była to świetna okazja do nabywania nowych umiejętności, eksperymentowania z nowymi smakami do woli. Codzienne zajęcia rozpoczynały się przygotowaniem a potem pałaszowaniem zdrowego śniadanka. Samodzielne wyrabianie ciasta, które zmieniało się w piekarniku w pyszności sprawiało każdemu uczestnikowi wiele uciechy i radości. Pachnące grzanki i smaczne maczanki, myszy, kury, muchomory czyli jajkowe stwory to była nie lada gratka dla każdego niejadka.

„Zabawy na sali i przy stole” zabrały uczestników do świata czterech pór roku, gdzie każda pora roku przyniosła dzieciom inne doznania. Dzieci najpierw poznały się poprzez wspólne zabawy integrujące oraz zabawy z chustą animacyjną. Wiosna poprzez zagadki wiosenne, taniec „Deszczyk”, zabawę „Chmurki” rozbudziła aktywność ruchową, poprawiła koordynację wzrokowo-ruchową, kształtowała orientację w przestrzeni. Lato z „wyprawą do Afryki”, murzyński taniec z instrumentami wpłynął na wyobraźnię dzieci, rozbudzając ją i porywając do szalonego tańca. Jesień poprzez relaksację przy muzyce Vivaldiego ukoiła i wyciszyła nawet te wzburzone główki, a masażyki przyniosły radość i odprężenie. Zima natomiast ponownie zintegrowała grupę poprzez harce w „Bitwie na śnieżki”

Warsztaty „Twórcze zabawy czyli coś z niczego” obfitowały w radość i satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy, pozwoliły wydobyć zdolności manualne, które drzemią w każdym dziecku. Warsztaty umożliwiły ujawnienie własnych myśli i uczuć poprzez prace manualne. Było dla dzieci twórczą aktywnością, pomagając dzieciom w odkrywaniu swojego „ja”. Wzmocniły wiarę we własne siły i umożliwiły rozwinięcie wyobraźni i wyrażanie ekspresji plastycznej w każdej z prac. Pomogły w doskonaleniu koncentracji uwagi,  wzmocniły systematyczność, cierpliwość i wytrwałość i było doskonałą zabawą.

Zespół Promocji SP3

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją