Feryjne wyjazdy Katolickiej Szkoły Podstawowej

Eskapady feryjne dla społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Cieszynie stały się już tradycją. Organizacją atrakcyjnych wypraw zajmuje się pan Andrzej Surma - z powołania nauczyciel geografii i informatyki, z zamiłowania przewodnik i pilot wycieczek. Na tegoroczne ferie zimowe pan Surma przygotował bogatą ofertę wycieczek, obejmujących nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc i poznawanie ich historii, lecz również udział w warsztatach naukowych.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się trzy eskapady. Program pierwszej wyprawy obejmował zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium oraz wystawę poświęconą tajemnicom optyki i warsztaty naukowe w Ogrodach Doświadczeń „Humanitarium” (wrocławski park rozrywki edukacyjnej). Podczas drugiej eskapady uczniowie zobaczyli interaktywną wystawę w Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej, uczestniczyli w eksperymentach naukowych z ciekłym azotem oraz wzięli udział w warsztatach zdobienia tradycyjnych zabawek ludowych w Żywieckim Parku Etnograficznym. Trzecia wycieczka była również interesująca: młodzi turyści zwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Eskapady feryjne Katolickiej Szkoły Podstawowej są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dostarczają uczestnikom ciekawych doświadczeń i przeżyć, jak również wzbogacają wiedzę i umiejętności. Uczniowie cenią sobie także dobrą, radosną atmosferę, którą stwarza organizator wraz z nauczycielami KSP poprzez wspólną modlitwę, śpiewanie, rozmowy, opowieści o ciekawych miejscach i ich historii oraz konkursy z nagrodami

Propozycja filmowa z wyjazdow - https://www.youtube.com/watch?v=J5DIbMD-bYA&feature=youtu.be

M.S

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją