Fundusz Wyszehradzki w Szkole Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu

Szkoła Podstawowa im. „Trzech Braci” w Hażlachu odnotowała kolejny sukces w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Sukces jest niewątpliwy zwłaszcza, że wśród wielu fundacji, organizacji i stowarzyszeń m.in. z Polski, Słowacji, Czech jesteśmy jedyną szkołą, która taki grant otrzymała.

Dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Wyszehradzkiego w kwocie 5980€ w roku szkolnym 2017/18 realizujemy międzynarodowy projekt pt.: „Weź głęboki oddech”. Projekt obejmuje współpracę z partnerską szkołą w Detmarovicach i przewiduje różnorodne działania o tematyce ekologicznej.

Oprócz warsztatów dotyczących czystego powietrza oraz spotkań z naszymi partnerami będziemy współpracować z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Eksperci z AGH pomogą nam skonstruować monitory badające czystość powietrza w Hażlachu. Dane z badań zostaną później przedstawione w broszurach. Całość zakończy piknik ekologiczny. Mamy nadzieję, że projekt w ramach Funduszu Wyszehradzkiego przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców Hażlacha, a w rezultacie do większej dbałości o czyste powietrze.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją