Gimnazjum nr 3 - Szkoła Podstawowa nr 5 otwarła drzwi dla Nowych Uczniów i ich Rodziców

23 marca 2017r. w Gimnazjum nr 3 – przyszłej Szkole Podstawowej nr 5 - zorganizowano Dzień Otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki Uczniom klas czwartych, siódmych i ich Rodzicom. Impreza rozpoczęła się od programu kabaretowego, który w dowcipny sposób pokazywał dzień z życia naszej szkoły. Oprócz talentów aktorskich można było podziwiać talenty muzyczne naszych uczniów, uczęszczających do Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie. Zwiedzający mogli też zobaczyć prezentację multimedialną z życia szkoły.

W programie Dnia Otwartego znalazły się również inne atrakcje.

W bloku matematyczno-przyrodniczym nasi goście wzięli udział w eko-konkursie chemicznym, obejrzeli „chemiczne czary-mary”, czyli pokaz ciekawych doświadczeń. W pracowni fizycznej dowiedzieli się, jak oddziałują ze sobą bieguny magnetyczne, znaleźli odpowiedź na pytanie, dlaczego żarówka świeci oraz wypompowali powietrze z pojemnika próżniowego. Sala z geografii odkryła przed zwiedzającymi tajniki niezbędne do przeżycia na pustyni. Największym zaskoczeniem okazała się pustynna żaba, gromadząca wodę w swoim ciele. Ponadto z masy solnej uczniowie uformowali dwa typy wulkanów: jeden o spokojnym, a drugi o gwałtownym wybuchu. W pracowni matematycznej zaprezentowano pokaz slajdów z wycieczek oraz zajęć dodatkowych, które przeprowadzane są w klasach matematyczno-przyrodniczych. Młodzi miłośnicy matematyki mogli sprawdzić się w grze „matematyczne bingo”, a w nagrodę dostali słodką niespodziankę w postaci geometrycznych ciasteczek.

 

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się pokazy przygotowane przez członków grupy literacko - regionalnej "Cieszynianka". Uczniowie G3 oraz tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej przygotowali zabawy z muzyką i warsztaty twórczego działania. Dzieci ze szkól podstawowych oraz ich rodzice obejrzeli pokaz tańców regionalnych, zapoznali się z nowym wiosennym numerem szkolnej gazetki "Trójkomania", wzięli udział w krótkim konkursie wiedzy o Cieszynie i stroju cieszyńskim.

 

Goście mogli zwiedzić centrum multimedialne znajdujące się w bibliotece szkolnej, klasopracownię informatyczną oraz nowoczesną pracownię językową. W ramach gier i zabaw z językiem angielskim młodzież miała okazję pracować z użyciem nowych technologii, a konkretnie z e-podręcznikiem wydawnictwa „Oxford” oraz zabawami i zadaniami z wykorzystaniem ActivInspire.

 

Jeśli nadal ktoś czuł niedostyt wrażeń, nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili zajęcia z zumby, które trwały nieprzerwanie 3h i mogli wziąć w nich udział wszyscy zwiedzający naszą szkołę, zarówno Ci duzi jak i mali. W świetlicy szkolnej można było rozbudzić swoją wyobraźnię dzięki  klockom Incastro.

 

 

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu wzajemnej życzliwości, otwartości i akceptacji. Mamy nadzieję, że z wieloma uczniami obecnych klas III i VI spotkamy się już w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia zatem we wrześniu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją