Głusi będą filmować

    Skoczowskie Stowarzyszenie Głuchych dzięki realizacji nowego projektu Tęczowe miganie , i zakupu pięknej kamery cyfrowej ma możliwość filmowania swoich działań i zajęć. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

    Odbyły się już zajęcia gdzie głusi zapoznawali się z nowym sprzętem –pod opieką doświadczonego instruktora uczyli się obsługi kamery oraz zasad filmowania. Wyświetlona prezentacja multimedialna przybliżyła głuchym informacje o początkach przemysłu filmowego i pokazała dawny sprzęt do nagrywania filmów.

 Kamera to bardzo ważny dla głuchych sprzęt. Specyfika choroby głuchych powoduje, że nie potrafią oni opowiedzieć o tym co się dzieje - najlepsza formą przekazu są filmiki i zdjęcia. To one są w stanie oddać atmosferę zajęć, zaangażowanie głuchych, ich radość i wysiłek. Filmy są wspaniałą formą przekazu - można je pokazać znajomym nawet po długim czasie, dać na Facebook, wspominać to co było miłe a już minęło. Filmy mają dla głuchych o wiele większe znaczenie niż dla osób słyszących - są ich życiem, które można opowiedzieć nie mówiąc.

   To nie pierwszy projekt realizowany dzięki środkom otrzymanym z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. W roku 2016 Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie na „Kawowe miganie” i mogło prowadzić ciekawe zajęcia dla swoich członków. W tym roku również odbędzie się cykl zajęć, które dają głuchym możliwość  poznania ciekawych form spędzania wolnego czasu, integracji i współdziałania.

 

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją