Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Głusi poznają zagrożenia Covid 19

W ramach projektu „Wirus nie lubi migania”, który został dofinansowany przez program "Działaj Lokalnie " Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program wspiera Powiat Cieszyński”- członkowie Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych brali udział w warsztatach „Zagrożenia dla zdrowia- wirusy i bakterie w naszym życiu”. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą różnice jakie występują pomiędzy wirusami a bakterią - zagrożenia jakie niosą, sposoby zapobiegania i leczenia.

W tym roku borykamy się z zagrożeniami jakie niesie za sobą Covid 19 – dla Głuchych jest to szczególnie groźne, gdyż mamy ograniczoną wiedzę co do tej choroby. Niestety nie wszystkie informacje podawane w telewizji są dla nas dostępne, gdyż bardzo mało programów jest tłumaczonych na język migowy. Powoduje to niepokój wśród Głuchych, a często zbyt wielki strach lub lekceważenie problemu.

Dzięki naszym warsztatom mieliśmy okazję poznać nowe informacje na temat zagrożenia Covid 19, pomigać o sposobach zapobiegania możliwości zarażenia, podzielić się wiedzą jak unikać niebezpieczeństwa w codziennym życiu i kontaktach z ludźmi. Kolejne zajęcia jakie będziemy mieć przedstawią Głuchym informacje na temat groźnych epidemii na świecie na przestrzeni wieków. Nasze prezentacje z tłumaczeniem na język migowy będzie można obejrzeć na stronie FB Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych oraz na Youtub.

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.