Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Głusi poznają zagrożenia Covid 19 c.d

Tym razem w ramach projektu „Wirus nie lubi migania”, który został dofinansowany przez program "Działaj Lokalnie " Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program wspiera Powiat Cieszyński” - członkowie Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych wzięli udział w warsztatach „Czy nasze zachowanie i sposób życia sprzyja powstawaniu różnych chorób- groźne epidemie na świecie na przestrzeni wieków ”. Mimo że czasy wielkich epidemii minęły, to ryzyko zachorowania na chorobę w skali globalnej wciąż jest wysokie . Obejrzana przez nas prezentacja multimedialna przedstawiła jakie groźne choroby groziły ludziom dawniej i jakie epidemie grożą nam dzisiaj. Ebola, grypa, cholera, SARS, HIV, AIDS – to już było i zagrażało całym pokoleniom. Dzisiaj mamy groźny Covid 19, a co będzie w przyszłości? Tego nie wiemy , ale dbać o zdrowie musimy już dzisiaj. Groźny wirus nie wybiera, a najszybciej ulegają mu słabe organizmy.

Dzięki naszym warsztatom mieliśmy okazję poznać nowe informacje na temat zagrożenia jakie niosą za sobą wirusy i bakterie, pomigać o sposobach zapobiegania możliwości zarażenia, podzielić się wiedzą jak unikać niebezpieczeństwa w codziennym życiu i kontaktach z ludźmi. Są to dla nas bardzo ważne zajęcia, gdyż nasze możliwości poznawcze są bardzo ograniczone. To są jedyne zajęcia w języku migowym w naszym regionie, w których możemy uczestniczyć. Jak zwykle naszą prezentację z tłumaczeniem na język migowy udostępniamy na stronie FB Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych oraz na Youtub.

 W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.