Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Głusi spotykają się online

W ramach projektu „Migam po zdrowie”, który został dofinansowany ze "środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2020” odbyły się warsztaty „Dentysta wróg czy przyjaciel”. Głusi w trakcie oglądanej prezentacji multimedialnej poznali budowę zęba, choroby zębów i jamy ustnej oraz sposoby dbania o nasze uzębienie. O tym, jak dokuczliwy jest ból zęba wie chyba każdy z nas i dlatego też tak ważne jest dbanie by nasze zęby były białe i zdrowe, a znajomość budowy zęba na pewno w tym pomoże.

Warsztaty odbyły się z zachowaniem warunków bezpieczeństwa – wszyscy uczestnicy zdezynfekowali swoje dłonie, założyli maseczki lub przyłbice. Takie wspólne spotkanie było Głuchym bardzo potrzebne. Nareszcie można było pomigać ze znajomymi, cieszyć się obecnością przyjaciół, pobyć w środowisku osób z którymi można się porozumieć. Oglądana prezentacja multimedialna została przetłumaczona na język migowy i udostępniona na portalu Youtube, tak aby z naszego filmu mogły skorzystać inne osoby głuche.    

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.