„Głusi zwiedzają Jurę Krakowsko-Częstochowską”

  Wycieczka to dla każdego z nas ważne wydarzenie, jednak dla osób głuchych wspólne wyjazdy mają szczególne znaczenie. W sierpniu członkowie Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych wraz z rodziną i przyjaciółmi  mieli okazję do zwiedzania zabytków i podziwiania piękna krajobrazu Jury Krakowsko-Czestochowskiej. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę to okazja do integracji, wspólnego migania, śmiechu i radości. Poznaliśmy ciekawy region naszego kraju – piękne zabytki i niezwykłe okazy przyrody. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z  budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.   

Dofinansowanie pozwoliło nam nie tylko na ten fantastyczny wyjazd ale również na ciekawe warsztaty i konkursy z nagrodami. Zdjęcia z wycieczki robiliśmy już własnym aparatem fotograficznym zakupionym również z dotacji  z  budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Otrzymane na projekt „Miganie to nasze życie” pieniądze są dla nas cenną pomocą- bez nich musielibyśmy siedzieć w domu zamknięci nie tylko w świecie ciszy ale również w ścianach naszego mieszkania. 

Przed nami kolejne atrakcje- już niedługo wyjazd na basen do Wisły i wyniki konkursu malarsko-rysunkowego. Ciekawe kto otrzyma nagrodę za najładniejszy rysunek w konkursie „Co mógłbym pokochać”?

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją