Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Górnicy z Ustronia fedrują w Zabrzu

Mateusz Cieślar i Szymon Medwid to dwaj młodzi, utalentowani szczypiorniści, których bardzo dużo łączy. Obaj swe pierwsze kroki w świecie piłki ręcznej stawiali w barwach MKS-u Ustroń, a od dwóch lat mieszkają w Zabrzu, gdzie grają i trenują w młodzieżowych drużynach Górnika Zabrze.

Aktualnie grają oni w zespole juniorów, który w rozgrywkach ligowych był bezapelacyjnie najlepszą drużyną na Śląsku i pewnie awansował do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Walka o awans do kolejnego etapu MP odbyła się 1-3 lutego w Płocku.

W pierwszym dniu zawodów SPR Górnik Zabrze pewnie i zdecydowanie pokonał KSSPR Końskie 31:22. Drugiego dnia rywalizacji drużyna z Górnego Śląska mierzyła się z ASPR Zawadzkie i uległa zespołowi z województwa opolskiego 36:27. Niedziela była dla Zabrzan dniem decydującym o wszystkim, ponieważ tylko i wyłącznie zwycięstwo w ostatnim spotkaniu dawało im awans do kolejnej rundy Mistrzostw Polski. O zwycięstwo było jednak niezwykle trudno, gdyż niedzielnym rywalem Górnika Zabrze była Orlen Wisła Płock. Górą z tego pojedynku wyszedł zespół z Płocka, który zwyciężył 43:29 i wyeliminował z dalszej rywalizacji zabrzan. Grający na kole Szymon Medwid grał we wszystkich trzech meczach, natomiast rozgrywający Mateusz Cieślar,  przez problemy ze zdrowiem grał tylko w pierwszym spotkaniu.  Nie był to debiut dla dwóch zdolnych szczypiornistów z Ustronia.  Trzy lata wcześniej zagrali już na poziomie Mistrzostw Polski, wtedy  jeszcze w kategorii wiekowej młodzika,  reprezentowali juniorów MKS Ustroń.

Arkadiusz Czapek

foto: Krystian Medwid

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją