Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Górski sukces cieszyńskiej Jedynki

28 września 2019 roku PTTK zorganizowało 52 Górski Rajd Młodzieżowy „Pożegnanie lata” na Baranią Górę. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie brało udział 64 uczniów.
Grupa pod opieką dyrektora Dariusza Niemca i nauczycieli o 7.20 wyruszyła z Cieszyna. Uczestnicy dotarli do Wisły Głębce, a stamtąd pieszo czerwonym szlakiem udali się na szczyt góry. Długość trasy wynosiła 8,5 km. W czasie wspinaczki miłośnicy gór podziwiali piękno natury, zachwycali się wspaniałymi widokami, oddychali świeżym powietrzem. Po dwóch godzinach spaceru dotarli na miejsce. W schronisku wszystkich uczestników rajdu poczęstowano kiełbasą, bułką i herbatą. Na miejscu odbył się konkurs krajoznawczy PTTK, w którym dwoje uczniów ze szkoły zdobyło 1 miejsca. Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na zejście z góry. Droga powrotna była krótsza, 8 km. W Cieszynie uczniowie byli około godziny 15. Przez cały wyjazd uczniom cieszyńskiej Jedynki towarzyszyła świetna pogoda. Rajd przebiegł w wesołej atmosferze.

Magdalena Zabój klasa 7a, Sp nr 1 w Cieszynie

Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkursie krajoznawczym to Kinga Wolska (kl. 4a) oraz Kacper Wolski (kl. 8b).

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.