Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Goście z Finlandii i Anglii w Ochabach

Na początku listopada do szkoły w Ochabach zawitali uczniowie z Kuopio (Finlandia) i Newcastle (Wielka Brytania) w ramach programu Erasmus+. Tematem spotkania była tym razem ekologia. Uczniowie wzięli udział w przygotowanych warsztatach recyklingowych, obejrzeli wystawę prac w ramach szkolnego konkursu "Drugie życie odpadów", obejrzeli filmiki i prezentację dotyczącą działań na rzecz ochrony środowiska, które podejmuje nasza szkoła. Miłym akcentem wizyty było zwiedzanie szkoły, co stało się okazją do wymiany doświadczeń, wspólnego śpiewu i rozmowy.

Nasi goście zostali zaproszeni także do Ratusza na spotkanie z Burmistrzem Skoczowa, panem Mirosławem Sitko i jego zastępcą, dr. Andrzejem Bubnickim, gdzie otrzymali drobne upominki związane z naszą gminą.

W kolejnych dniach goście poznawali nasz region, między innymi uczestniczyli w warsztatach w ochabskim skansenie.

Była to już druga wizyta uczniów ze szkół partnerskich w Polsce w ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Karola Miarki w Ochabach projektu "European Super Skills" w ramach programu Erasmus+. Projekt zakończy się w 2020 roku.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.