Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Goście z Zaolzia w SP 3 Cieszyn

W dniach od 7 do 11 października 2019r. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie gości dzieci z dwóch szkół z polskim językiem nauczania z Zaolzia, z Suchej Górnej i Lutyni Dolnej. W ramach projektu „Polska- Czechy - łączy nas Śląsk Cieszyński - nasza mała Ojczyzna” uczniowie klas ósmych zaolziańskich szkół uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, rozwijają zdolności komunikacyjne w języku polskim oraz poznają ciekawe miejsca po polskiej stronie Śląska Cieszyńskiego.

W pierwszym dniu pobytu w naszej szkole zgotowaliśmy im iście królewskie przyjęcie. Przybyłych powitał król Maciuś I- bohater jednej z powieści naszego znamienitego patrona Janusza Korczaka. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Burmistrz miasta Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz. Mamy nadzieję, że wspólne lekcje i zajęcia w naszej szkole spodobają się naszym rówieśnikom, będą także okazją do poznania naszego miasteczka oraz nawiązania trwałych relacji koleżeńskich.

Zespół ds Promocji Szkoły SP 3 Cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.