Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Gotowanie na Teamsach

Wbrew pozorom nauczanie zdalne może być  szansą na budowanie relacji pomiędzy uczniami, nauczycielami a także członkami ich rodzin nawet w trudnym okrsie izolacji. Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w czasie pandemii, wymusiła zdalny sposób na prowadzenie zajęć praktycznych. Po raz kolejny okazało się, że niemożliwe jest możliwe. Zajęcia gastronomiczne zostały także przeniesione do wirtualnego świata i prowadzący ich nauczyciele oraz spora uczestnicząca w nich grupa uczniów z zawodu kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia wypracowali sprawny sposób na ich realizację. Powstają piękne zdjęcia, kolaże a nawet filmiki z przebiegu kulinarnych zmagań, które odbywają się siłą rzeczy we własnych domach naszych uczniów. Oczywiście potrawy tworzone są pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych (zdalnie) oraz rodziców (obok kuchni). Nauczyciele przedmiotów zawodowych wypracowują coraz to lepsze metody prowadzenia zajęć aby wesprzeć naszych uczniów w czasach, gdy szkoła nie funkcjonuje w tradycyjnej formie. Przygotowane potrawy są zapewne degustowane przez rodziny naszych uczniów i w ten sposób zacieśniane są relacje pomiędzy szkołą a środowiskiem. Trzeba przyznać, że efekty są znakomite a świadczą o tym załączone do artykułu zdjęcia wykonywanych dań. Jeśli tak smakują jak wyglądają to cel został osiągnięty.  

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-03 09:31:31
wyśmienity cwaniaczek: ale pulty !!!! uczcie gotować nie tylko na smalcu, tłuszczu czy łoju ----- trochę nowoczesności !!!!!!! jakiego kebsa by zrobili ,,pizzy też nie widzę ino kotlety, mielone i ziemnioki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.