Handball weekend

Już w piątek na ogólnopolski VI Turniej Libiąż Cup, wyjechali piłkarze w kategorii wiekowej juniorów młodszych. Wraz z naszą drużyną na parkiecie hali w Libiążu stawiły się Anilana Łódź,Czwórka Libiąż, Padwa Zamość, PMOS Chrzanów, ŚKPR Świdnica , Viret Zawiercie, Vive Tauron Kielce I, Vive Tauron Kielce II i Żagiew Dzierżoniów. Mecze trwały do niedzieli i właśnie w niedzielę MKS wywalczył 9-te miejsce z drużyną gospodarzy. Puchar zdobył zespół Vive Tauron Kielce II, pokonując w meczu finałowym Anilanę Łódź.

Tymczasem w sobotnie przedpołudnie emocjami tętniła hala SP1 w Ustroniu. Tutaj z kolei odbył się VI Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Ustroń. Zespół gospodarzy gościł młodych piłkarzy drużyn Pogoń Zabrze, Grunwald Ruda Śląska i KS Bystra. Hala rozbrzmiewała głośną wrzawą i nie można się dziwić, bo każde spotkanie (2 x 20 minut) przyniosło więcej emocji, niż kilka meczów piłki nożnej. Turniej rozegrany w systemie rozgrywek, każdy z każdym zakończył się zwycięstwem Pogoni Zabrze. Drugie miejsce zajęli szczypiorniści z Bystrej zaś trzecie gospodarze. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Witold Wandzel z Bestwiny, najlepszym strzelcem Aleksander Bejnar z Ustronia, a najlepszym bramkarzem Michał Czapla z Pogoni Zabrze.

Trochę zawstydza fakt, że pojedynki młodych szczypiornistów z Ustronia, oglądali tylko przyjezdni kibice, w zdecydowanej większości rodzice zawodników. Szkoda, że nie znalazł się nikt z Ustronia, kto mógłby poświęcić kilka godzin na doping dla tych ambitnych chłopców. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych meczach sytuacja się poprawi. Warto poświęcić trochę czasu swoim pociechom, które przez sport rozwijają nie tylko sprawność fizyczną, ale przede wszystkim formują swój charakter. Przeżycie ogromnych emocji, jakich dostarczają mecze piłki ręcznej, można traktować w tym przypadku jako wartość dodaną.

 

Krystian Medwid

foto: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją