I miejsce w II Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym dla uczennicy skoczowskiego ZSTiO

W środę, 17stycznia 2018 roku w auli LO im. Kopernika w Cieszynie odbyło się spotkanie wszystkich uczestników II Powiatowego Konkursu Literacko - Plastycznego Szkół Ponadgimnazjalnych  „Historie Biblijne w oczach młodzieży”, na którym ogłoszono wyniki i przyznano nagrody.

Prace zgłaszano w 2 kategoriach prace plastyczne w dowolnej technice i prace graficzne. Dwie uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie z klasy 4TFH – Klaudia Wilczak i Sonia Grudzień przygotowały prace graficzne. Obie  dziewczyny uczą się w zawodzie fototechnik. Szczególne walory artystyczne, techniczne i interpretacyjne miała praca Klaudii Wilczak, która zajęła I miejsce w tej kategorii za pracę „Nowoczesna Apokalipsa”.

Sonia Grudzień otrzymała wyróżnienie. Oprócz dyplomów, gratulacji i podziękowań uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów.

Organizacją Konkursu zajęła się Biblioteka Szkolna w LO im. Kopernika w Cieszynie przy współpracy Biblioteki Miejskiej, Biblioteki Pedagogicznej oraz pracowników naukowych UŚ w Cieszynie, którzy oceniali prace za walory artystyczne.

Tegoroczny konkurs nawiązywał do tematyki biblijnej w ramach obchodów 500 - lecia Refoformacji, a mottem były słowa F. Dostojewskiego Biblia należy do wszystkich, zarówno do ateistów jak i do ludzi wierzących. To księga całej ludzkości.

 

 

Gratulujemy sukcesu uczennicom ZSTiO w Skoczowie!!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją