III Półmaraton FANTOMA i nowe rekordy

W Kurowie w gminie Stryszawa odbyła się już trzecia edycja Półmaratonu FANTOMA. W pierwszą sobotę września zorganizowano dwa biegi III Półmaraton Fantoma i II Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Organizatorzy ustanowili finansowe nagrody za pobicie dotychczasowych rekordów trasy. Rekord trasy padł zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Rekordy ustanowili Andrzej Starżyński reprezentujący Centrum Eksportu Klementynka (01:19:51) i Dominika Ulfik-Wiśniewska (01:40:27) z Alpin Sport Team. Dotychczasowy zwycięzca obu edycji, Bartosz Gorczyca z Salco Garmin Team, był w tym roku trzeci.

„Trzeci Półmaraton Fanotma już za nami. Aura nie rozpieszczała uczestników pikniku szkolonego, który towarzyszył biegom jednak do biegania taka pogoda była wymarzona – chłodno i bezwietrznie. Na stracie stawiło się kilku bardzo mocnych zawodników między innymi Bartosz Gorczyca zwycięzca dwóch poprzednich edycji czy Dominika Ulfik-Wiśniewska. Splot tych okoliczności zaowocował świetnymi rezultatami na mecie. Rekord trasy został poprawiony o prawie 5 minut.

Nas jako organizatorów bardzo cieszy rosnący poziom sportowy tych zawodów. Mamy nadzieję, że za rok  zostanie on zachowany i znów będziemy świadkami pasjonującej walki na tej trudnej i pięknej trasie a o gminie Stryszawa i miejscowości Kurów znów będzie głośno.” - powiedział współorganizator półmaratonu Jakub Karcz z Ultra Beskid
Sport.

W II Biegu pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa na dystansie 6,5 km zwyciężyli Szymon Nikiel z Nutrend Team i Agnieszka Chwałek z RYTM Czechowice-Dziedzice. W Kurowie odbyły się także Biegi Małego Mistrza FANTOMEK oraz II Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Gminy Stryszawa.

Trasy biegów prowadziły szczytami wokół Kurowa w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych widoków.

„Wieś Kurów, która gościła biegaczy, znajduje się na granicy województwmałopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Dysponuje świetnymi terenami do biegania i kolarstwa górskiego. Do Kurowa można dojechać w około 1,5 godziny z Krakowa przez Suchą Beskidzką, bądź z Katowic przez Bielsko-Białą.” – mówi główny organizator Piotr Pieczara, z Fantom Ratownictwo Medyczne, firmy, która na co dzień zabezpiecza medycznie imprezy sportowe w całej Polsce.

Podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przy Szkole Podstawowej w Kurowie uczestnicy zawodów wsparli finansowo Stowarzyszenie Mocni Pomocni ze Stryszawy a także wzięli udział w kiermaszu i licytacjach, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup protezy dla Małgorzaty Sikory.

Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie www.ultrabeskid.pl.

Organizatorem zawodów byli Gmina Stryszawa, Fantom Ratownictwo Medyczne
oraz Ultra Beskid Sport.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją