Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

IV Zimowy Biwak MDP Gminy Skoczów

Komisja do spraw młodzieży działającą przy Zarządzie Miejsko - Gminnym ZOSP w Skoczowie zorganizowała kolejny już biwak zimowy dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszej gminy. W biwaku wzieło udział 39 uczestników z jednostek OSP Wiślica, Ochaby, Pogórze, Skoczów oraz Pierściec. 
Tym razem uczestnicy zakwaterowani byli w Koniakowie, za gościnność sedrecznie dziękujemy. Młodzi adepci pożarnictwa uczyli się zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Pracowali w ciężkich warunkach terenowych, poszukiwali zaginionych osób, uczyli się obsługi AED a także mieli okazję zapoznać się z podstawami ratownictwa wysokościowego. Bardzo ważnym elementem obozu była musztra, która była ćwiczona każdego dnia. Uczestnicy brali udział w górskich wyprawach, gdzie uczyli się odczytywać mapy i orjentować się w terenie. Młodzieżowcy odwiedzili również  Bacówke, gdzie obserwowali jak przygotować sery oraz oscypki, które później degustowali, poznali również tradycje i sposoby wypasania owiec. Jednym z punktów obozu było również odwiedzenie muzeum koronki Koniakowskiej, gdzie dowiedzieliśmy się  wielu ciekawostek na temat rękodzieła artystycznego. Nad uczestnikami obozu opiekę sprawowało 4 opiekunów. 
Na kolejnym obozie spotykamy się w sierpniu tego roku. Tym razem nasi młodzi strażacy pojadą na obóz letni do Porąbki, serdecznie zapraszamy wszystkich członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z naszej gminy. Napewno i tym razem nie zabraknie atrakcji.
źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.