Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Jak w bajce

Jak w bajce było 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Ustroniu. Na szkolnych korytarzach można było spotkać Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, gajowego, wilka, Królewnę Śnieżkę, Kubusia Puchatka, rycerza, skrzata i wiele innych postaci z bajek. Nasza szkoła zamieniła się w cudowną, bajkową krainę z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Dzień bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Wartościowe książki są dla nich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem. Postaci z bajek  uczą, pomagają rozpoznać dobro i zło, często też stanowią dla dzieci wzór do naśladowania.

O tym, że z bajek się nigdy nie wyrasta, przekonali się nasi uczniowie, oglądając spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”, w którym w baśniowe role wcielili się nauczyciele. Ile to było emocji, gdy uczniowie zobaczyli swoich nauczyciel w roli okrutnego wilka, beztroskiego  Czerwonego Kapturka, zaradnego gajowego, troskliwej mamy, czy schorowanego dziadka. By na dłużej zatrzymać w pamięci wspomnienia, wykonano kilka pamiątkowych zdjęć.

SP6 Ustroń

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.