Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Jaś i Małgosia na tropie" w Szkole Podstawowej nr 4

Klasy 5b i 6b SP 4 razem z rodzicami i wychowawczyniami - panią Jolantą Franek i panią Karoliną Chmiel realizowały od października 2018 roku do stycznia br. Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”, mający na celu opóźnienie momentu inicjacji alkoholowej wśród młodych ludzi. Rozpoczynanie pracy profilaktycznej w takim momencie życia daje dobre rezultaty i jest uzasadnione wynikami wielu badań prowadzonych wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie pracowali zarówno w szkole, na lekcjach wychowawczych, jak i wykonywali zadania wspólnie z rodzicami w domu. Każdy uczeń, w czasie trwania programu, otrzymał cztery zeszyty. Każdy z zeszytów zawierał jedną dowcipną historyjkę (komiks) i zadania do wykonania w szkole i w domu. Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i jego koleżanka Małgosia, którzy modelowali wśród uczniów pożądane zachowania i postawy związane z alkoholem. Zeszyty obejmowały następujące tematy: negatywne konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież; powody, dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol; wpływ środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu; rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z tą presją.

Zwieńczeniem programu był Wieczór Jasia i Małgosi, który odbył się w czwartek 17 stycznia w naszej szkole. Na spotkanie przybyli wszyscy uczestnicy programu: uczniowie, ich rodzice i wychowawczynie. Chętni przygotowali plakaty i prezentacje związane z treściami poruszanymi w trakcie pracy nad zeszytami komiksowym, m.in.: alkohol a mózg, wypływ alkoholu na organizm, picie alkoholu przez kierowców a wypadki drogowe w Polsce, to tylko piwo. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom. Wieczór Jasia i Małgosi był podsumowaniem całego programu i stanowił świetną okazję do wspólnych rozmów w miłej atmosferze.

SP 4

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.