Jesteś świadomy - jesteś bezpieczny!

„Jesteś świadomy – jesteś bezpieczny” – pod takim hasłem Straż Miejska zachęcała do udziału w I Skoczowskim Dniu Profilaktyki i skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia zaproszonych gości. Zaproszenie przyjęli m.in. uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, którzy 20 września w sali widowiskowej „Pod Pegazem” uczestniczyli w spotkaniu z Anną Marią Wesołowską.

Łódzka sędzia, autorka cyklu felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, znana jest jako inicjatorka programu uczestnictwa w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat. Edukacja  prawna leży jej na sercu i z tego względu chętnie spotyka się z młodzieżą, udzielając praktycznych porad oraz pokazując niebezpieczne, niezgodne z prawem zachowania, które mają ogromne konsekwencje, często nieuświadomione.  Prelegentka zachęciła młodych ludzi do podjęcia już teraz odpowiednich kroków, by zadbać o szczęśliwe życie dorosłe, wskazując wielkie pokłady dobra, które noszą w sobie i którymi trzeba dzielić się z innymi, zwłaszcza gdy dzieje się im krzywda.

Spotkanie to niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci młodzieży i trzeba mieć nadzieję, że wpłynie na jej wzrost świadomości oraz poczucie bezpieczeństwa.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją