Judo Skoczów – zawody w każdy weekend

Wyjazdy judoków na zawody są kluczowym elementem w zdobywaniu nowych doświadczeń. Walki z różnymi zawodnikami, którzy stosują inne techniki, rozwijają talent młodych sportowców. Codzienny trening w połączeniu ze startami w turniejach judo jest receptą na sukces. Judocy KS „Akademia Sparta” trenują pod okiem Przemysława Kolondry w salce judo w SP nr 8 w Skoczowie.

16 marca 2019 r. czwórka zawodników ze skoczowskiego klubu wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, który odbył się w Bytomiu. Trójka młodzików walczyła ze starszymi zawodnikami. Na turnieju wystąpili wszyscy najlepsi zawodnicy z całego kraju, którzy rywalizowali o limity do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Monika Sawczuk zajęła 7 miejsce w kat. wag. 70kg. Był to pierwszy start Moniki w tej kategorii wagowej. Zawodniczka walczyła z koleżankami o 2 lata starszymi. Jakub Kędzierski na pucharze w Bytomiu zajął bardzo dobre 7 miejsce. Jakub cztery walki wygrał przed czasem. Ewa Tęcza turniej ukończyła na 9 miejscu. W zawodach wystartował również Dawid Staniek, który odpadł z turnieju po jednej wygranej i dwóch przegranych walkach.

23 i 24 marca zawodnicy „Sparty” walczyli w Poznaniu. W sobotę w Wielkopolskim Turnieju judo udział wzięły dzieci starsze. Z naszego klubu wystartowało 7 zawodników, którzy osiągnęli następujące wyniki: Jan Kolondra – 1 miejsce, Jędrzej Kurdun – 2 miejsce; Adam Skoczylas – 2 miejsce, Szymon Staniek –  3 miejsce; Gabrysia Kłobuch –  5 miejsce; Konrad Ziemiński – 7 miejsce; Jan Słobodzian i Ania Muras odpadli w eliminacjach.

W niedzielę odbył się w Poznaniu Puchar Polski Młodzików w judo. Bardzo dobre 2 miejsce zajęła Monika Sawczuk, która zwyciężyła 4 walki i odniosła 1 porażkę. 9 miejsce zajęła Ewa Tęcza. 31 marca 2019 odbyła się 2. runda Otwartych Mistrzostw Bytomia, które odbyły się na sali GKS "Czarnych" Bytom. Na turniej udało się siedmiu zawodników „Akademii Sparty” Skoczów, którzy po bardzo dobrych walkach zajęli następujące lokaty:Stasiu Tęcza – 1 miejsce; Szymon Staniek – 1 miejsce; Mateusz Hulboj – 1 miejsce; Ania Muras – 2 miejsce; Jędrzej Kurdun – 3 miejsce; Gabriela Kłobuch – 3 miejsce; Wojtek Tęcza – 7 miejsce.

7 kwietnia 2019 r. siedemnastu judoków ze skoczowskiej akademii judo wystartowało w turnieju organizowanym przez KS „Budowlani” Sosnowiec. Są to zawody organizowane z myślą o początkujących, by mogli nabierać doświadczenia startowego. Skoczowianie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając 11 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale! Pełna lista medalistów z Sosnowca wygląda następująco: - LIDIA WĄTOREK 1 MIEJSCE