Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Judo Skoczów – zawody w każdy weekend

Wyjazdy judoków na zawody są kluczowym elementem w zdobywaniu nowych doświadczeń. Walki z różnymi zawodnikami, którzy stosują inne techniki, rozwijają talent młodych sportowców. Codzienny trening w połączeniu ze startami w turniejach judo jest receptą na sukces. Judocy KS „Akademia Sparta” trenują pod okiem Przemysława Kolondry w salce judo w SP nr 8 w Skoczowie.

16 marca 2019 r. czwórka zawodników ze skoczowskiego klubu wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, który odbył się w Bytomiu. Trójka młodzików walczyła ze starszymi zawodnikami. Na turnieju wystąpili wszyscy najlepsi zawodnicy z całego kraju, którzy rywalizowali o limity do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Monika Sawczuk zajęła 7 miejsce w kat. wag. 70kg. Był to pierwszy start Moniki w tej kategorii wagowej. Zawodniczka walczyła z koleżankami o 2 lata starszymi. Jakub Kędzierski na pucharze w Bytomiu zajął bardzo dobre 7 miejsce. Jakub cztery walki wygrał przed czasem. Ewa Tęcza turniej ukończyła na 9 miejscu. W zawodach wystartował również Dawid Staniek, który odpadł z turnieju po jednej wygranej i dwóch przegranych walkach.

23 i 24 marca zawodnicy „Sparty” walczyli w Poznaniu. W sobotę w Wielkopolskim Turnieju judo udział wzięły dzieci starsze. Z naszego klubu wystartowało 7 zawodników, którzy osiągnęli następujące wyniki: Jan Kolondra – 1 miejsce, Jędrzej Kurdun – 2 miejsce; Adam Skoczylas – 2 miejsce, Szymon Staniek –  3 miejsce; Gabrysia Kłobuch –  5 miejsce; Konrad Ziemiński – 7 miejsce; Jan Słobodzian i Ania Muras odpadli w eliminacjach.

W niedzielę odbył się w Poznaniu Puchar Polski Młodzików w judo. Bardzo dobre 2 miejsce zajęła Monika Sawczuk, która zwyciężyła 4 walki i odniosła 1 porażkę. 9 miejsce zajęła Ewa Tęcza. 31 marca 2019 odbyła się 2. runda Otwartych Mistrzostw Bytomia, które odbyły się na sali GKS "Czarnych" Bytom. Na turniej udało się siedmiu zawodników „Akademii Sparty” Skoczów, którzy po bardzo dobrych walkach zajęli następujące lokaty:Stasiu Tęcza – 1 miejsce; Szymon Staniek – 1 miejsce; Mateusz Hulboj – 1 miejsce; Ania Muras – 2 miejsce; Jędrzej Kurdun – 3 miejsce; Gabriela Kłobuch – 3 miejsce; Wojtek Tęcza – 7 miejsce.

7 kwietnia 2019 r. siedemnastu judoków ze skoczowskiej akademii judo wystartowało w turnieju organizowanym przez KS „Budowlani” Sosnowiec. Są to zawody organizowane z myślą o początkujących, by mogli nabierać doświadczenia startowego. Skoczowianie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając 11 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale! Pełna lista medalistów z Sosnowca wygląda następująco: - LIDIA WĄTOREK 1 MIEJSCE
- MARIA KŁOBUCH 1 MIEJSCE

- DAWID HALTOF 1 MIEJSCE
- ANTEK MOSKAŁA 1 MIEJSCE
- ALAN ZAREMSKI 1 MIEJSCE
- BARTEK SORNAT 1 MIEJSCE
- HANIA KOLONDRA 1 MIEJSCE
- HELENKA WĄTOREK 1 MIEJSCE
- KAROL CIEŚLAR 1 MIEJSCE
- ALAN LOREK 1 MIEJSCE
- GRACJAN ODZIOMEK 1 MIEJSCE
- SAMUEL WYKA 2 MIEJSCE
- MICHAŁ SZADORSKI 2 MIEJSCE
- GABRYSIA KŁOBUCH 2 MIEJSCE
- PAWEŁ SZCZYPKA 3 MIEJSCE
- ADAM WALCZUK 3 MIEJSCE
- PATRYCJA WALCZUK 3 MIEJSCE

Wielkie gratulacje należą się wszystkim za ambitną postawę na macie! Grupa najmłodsza trenuje raz w tygodniu – w środy. Grupa średnia ma swoje treningi w poniedziałki i piątki. Treningi najstarszej grupy odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek). Dla wielu zawodników „Sparty” przygoda z judo zaczęła się kilka lat temu. Wytrwałość i ciągła praca nad techniką wymaga szczególnego hartu ducha. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy swój wolny czas poświęcają na sport i ciężki trening na sali. TRENUJ Z NAJLEPSZYMI W KS „AKADEMIA SPARTA” SKOCZÓW zapraszamy na treningi !!!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.