Judocy „Sparty” walczyli w Krakowie

Dla zawodników KS „Akademia Sparta” w Skoczowie ferie zaczęły się startem w VI memoriale Pawła Pytlińskiego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Turniej krakowski rozpoczął tegoroczną edycję International Judo League czyli serię ośmiu wielkich turniejów, organizowanych przez kluby z Krakowa, Jasła, Bytomia, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Gdańska i Opola. IJL to nie tylko turniej, ale również trening pod okiem najlepszych szkoleniowców z polskich klubów oraz okazja do rywalizacji pod okiem wybitnych trenerów. Wszystkie turnieje obejmuje jeden ranking, a kategorie wiekowe to: U11, U13, U15 oraz U17. W zeszłorocznej edycji zawodnicy „Sparty” zdominowali kategorię U13 chłopców, gdzie po podsumowaniu wszystkich zawodów w dwudziestce najlepszych zawodników z całej Polski znalazło się aż czterech reprezentantów skoczowskiego klubu: Szymon Staniek zajął pierwsze miejsce, Jan Kolondra drugie, Jan Skoczylas zajął jedenaste miejsce, a Mateusz Hulboj dwudzieste. W ogólnej klasyfikacji za rok 2018 KS „Akademia Sparta” zakończył rywalizację ósmej pozycji! Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że w turnieju walczą kluby z całej Polski.

9 lutego 2019 r. na turniej do Krakowa udało się 12 reprezentantów „Akademii Sparty” w Skoczowie. Turniej został bardzo dobrze zorganizowany, a walki stały na bardzo wysokim poziomie! W turnieju udział wzięło około 500 zawodników z Polski i zagranicy. Najbardziej cieszy fakt, że skoczowianie pokazali się z bardzo dobrej strony wykonując szereg pięknych technik. W sumie do Skoczowa podopieczni Przemysława Kolondry – trenera KS „Akademia Sparta”, wrócili z 8 medalami i 3 miejscami punktowanymi, które zdobyli: