Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Judocy „Sparty” walczyli w Krakowie

Dla zawodników KS „Akademia Sparta” w Skoczowie ferie zaczęły się startem w VI memoriale Pawła Pytlińskiego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Turniej krakowski rozpoczął tegoroczną edycję International Judo League czyli serię ośmiu wielkich turniejów, organizowanych przez kluby z Krakowa, Jasła, Bytomia, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Gdańska i Opola. IJL to nie tylko turniej, ale również trening pod okiem najlepszych szkoleniowców z polskich klubów oraz okazja do rywalizacji pod okiem wybitnych trenerów. Wszystkie turnieje obejmuje jeden ranking, a kategorie wiekowe to: U11, U13, U15 oraz U17. W zeszłorocznej edycji zawodnicy „Sparty” zdominowali kategorię U13 chłopców, gdzie po podsumowaniu wszystkich zawodów w dwudziestce najlepszych zawodników z całej Polski znalazło się aż czterech reprezentantów skoczowskiego klubu: Szymon Staniek zajął pierwsze miejsce, Jan Kolondra drugie, Jan Skoczylas zajął jedenaste miejsce, a Mateusz Hulboj dwudzieste. W ogólnej klasyfikacji za rok 2018 KS „Akademia Sparta” zakończył rywalizację ósmej pozycji! Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że w turnieju walczą kluby z całej Polski.

9 lutego 2019 r. na turniej do Krakowa udało się 12 reprezentantów „Akademii Sparty” w Skoczowie. Turniej został bardzo dobrze zorganizowany, a walki stały na bardzo wysokim poziomie! W turnieju udział wzięło około 500 zawodników z Polski i zagranicy. Najbardziej cieszy fakt, że skoczowianie pokazali się z bardzo dobrej strony wykonując szereg pięknych technik. W sumie do Skoczowa podopieczni Przemysława Kolondry – trenera KS „Akademia Sparta”, wrócili z 8 medalami i 3 miejscami punktowanymi, które zdobyli:

- Jan Kolondra 1 miejsce U13 kat.wag. 31kg
- Szymon Staniek 1 miejsce U13 kat.wag. 46kg
- Adam Skoczylas 1 miejsce U15 kat.wag. +81kg
- Karol Cieślar 2 miejsce U11 kat.wag. 51kg
- Ania Muras 2 miejsce U13 kat.wag. 44kg
- Helena Wątorek 3 miejsce U11 kat.wag. 31kg
- Hanna Kolondra 3 miejsce U11 kat.wag. 25kg
- Mateusz Hulboj 3 miejsce U15 kat.wag. 50kg
- Wojtek Tęcza 5 miejsce U11 kat.wag. 27kg
- Jan Słobodzian 5 miejsce U15 kat.wag. 46kg
- Dawid Staniek 7 miejsce U17 kat.wag. 60kg
- Stasiu Tęcza odpadł w eliminacjach kat.wag. 42kg U13.

W klasyfikacji medalowej po pierwszym turnieju skoczowski klub zajął 5 miejsce, a w ogólnej klasyfikacji International Judo League zajmuje dziewiątą lokatę.

Drugą częścią turnieju jest camp organizowany w kolejnym dniu. Zawodnicy trenują i walczą z judokami z innych klubów, co bardzo podnosi umiejętności młodych sportowców. Randori jest nadzorowane przez kadrę trenerską, która wspiera zawodników w doskonaleniu techniki.


Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i dla trenera!!!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją