Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Kalendarz motocyklistek dla Wojtka

W sobotę (19 października) w Browarze „Jedynka” w Bielsku-Białej odbyła się promocja kolejnego już, charytatywnego kalendarza motocyklistek. W projekt zaangażowana jest grupa dziewczyn, skupiająca się wokół inicjatorki pomysłu – Bożeny, instruktorki i założycielki szkoły nauki jazdy, od której przejęły roboczą nazwę Zygzaki. Same o sobie mówią: jesteśmy grupą fajnych ludzi z Bielska i okolic, których połączyła pasja do motocykli. Ideą naszej grupy, oprócz wspólnych przejażdżek motocyklowych, spacerów górskich oraz spotkań na kawie, jest pomoc osobom, które zostały doświadczone przez los. Jest to nasza druga akcja z kalendarzem motocyklistek. Dwa lata temu, w wyniku takiej właśnie inicjatywy, udało nam się uzbierać środki na zakup wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnej dziewczynki.

Paweł, nasz fotograf, przez kilka miesięcy fotografował dziewczyny, które teraz prezentują się ze swoimi maszynami w kolejnych miesiącach roku. W wydrukowaniu kalendarza pomogli nam sponsorzy, bez których nie udałoby się całe przedsięwzięcie. Tak powstał efekt finalny: Kalendarz Charytatywny 2020 dla Wojtka „Diabła” Zambrzyckiego.

Oprócz sponsorów, modelek, motocyklistów i ludzi z wielkim sercem, na promocji pojawił się również Wojtek. Przybliżył nam swoją osobę i mogliśmy z nim porozmawiać o jego życiu sprzed wypadku, o tym co robi obecnie oraz o planach na przyszłość. Jest otwartym i sympatycznym człowiekiem, który ma sprecyzowane i określone cele na najbliższe miesiące. Pomimo sytuacji w jakiej się znalazł, nie poddaje się i idzie cały czas do przodu.

Wojtek na motocyklach jeździ, a raczej jeździł, 28 lat. Były to różne motocykle, począwszy od nakedów, chopperów, po motocykle turystyczne enduro oraz lekkie motocykle enduro, którymi startował ostatnio w różnych zawodach motocyklowych. Podczas swoich podróży oraz zawodów motocyklowych zdarzały się mniejsze i większe kontuzje, z których zawsze wychodził bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Turystycznie Wojtek przejechał prawie całą Europę, Azję, Rosję, Ukrainę. Był na wyjeździe Enduro w Maroku. W zawodach motocyklowych organizowanych przez BMW Motorrad Polska wygrał eliminacje w Polsce, co dało jemu oraz innym zwycięzcom awans na wyjazd na finały BMW Motorrad GS Trophy w 2014 r w Kanadzie. Na tych zawodach, wraz ze swoim Teamem jako przedstawiciele Europy Środkowo-Wschodniej zdobyli pierwsze miejsce. W lokalnych zawodach takich jak rajdy Baja także zdobywał miejsca na podium. Wojtek startował w zawodach Enduro w Rumunii i na jednych z nich zdobył II miejsce z czego jest bardzo zadowolony.

Pewnie nadal brałby udział w zawodach i jeździł na motocyklu, gdyby nie feralny upadek w domu 27 grudnia 2018, podczas którego doznał poważnego urazu kręgosłupa szyjnego. W przebiegu tego zdarzenia doszło do wieloodłamowego złamania trzonu kręgosłupa C7 wraz z urazem rdzenia kręgowego. Nawet po operacji stan Wojtka nie uległ zmianie i cierpi on na porażenie spastyczne kończyn dolnych.

Od 10 stycznia przebywał 2 miesiące w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie został przystosowany do życia na wózku. Wojtek nie poddał się i po rehabilitacji w prywatnym ośrodku w Porąbce jest w stanie wstać i przy pomocy balkonika zrobić kilka kroków. Do chodzenia  o własnych siłach przed Wojtkiem jeszcze daleka droga, dużo pracy i poświęcenia, jednak jest dobrej myśli i cieszy się z tego co już osiągnął.

Dlatego właśnie w tym roku jako Zygzaki postanowiliśmy, że całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczymy na leczenie i rehabilitację Wojtka „Diabła” Zambrzyckiego. Już teraz chcemy w imieniu swoim i Wojtka serdecznie podziękować sponsorom za pomoc i okazane serce, a także wszystkim, którzy wspomagają naszą akcję i kupują kalendarze. Wiele to dla nas znaczy i dzięki temu jesteśmy w stanie choć w jakimś stopniu pomóc Wojtkowi stanąć na nogi.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przelać środki na rehabilitację Wojtka, podajemy numery kont:

konto w polskich złotych:  ‪64 1750 1064 0000 0000 2110 9312

konta dla przelewów zagranicznych:
nr BIC/SWIFT dla  kont RCBWPLPW  
konto w CHF PL 89 1750 1064 0000 0000 2110 9444
konto w EUR PL 36 1750 1064 0000 0000 2110 9428
konto w USD ‪15 1750 0012 0000 0000 3533 3247

Przy wpłacie proszę podawać pełny numer konta wraz z nr BIC.

Kalendarze do nabycia u naszych modelek, a także w Browarze Jedynka w Bielsku-Białej, serwisie motocyklowym Tomi Gumka w Mazańcowice oraz w Tamwaj Cafe w Cieszynie.

 

 

 

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.