Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolędowa Dobranocka

6 stycznia, jak co roku, dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rudniku wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe w Kaplicy im. Maryji w Rudniku.

Przedstawienie odbyło się podczas mszy św. o godzinie 9.30, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Andrzeja Wieliczki. W jasełkach zatytułowanych „Kolędowa Dobranocka”, przygotowanych z dużym rozmachem, zaprezentowały się wszystkie dzieci uczęszczające do naszej małej szkoły i przedszkola, wcielając się w role prawdziwych artystów. Rozpiętość wiekowa aktorów zawarła się w przedziale od 3 do 9 lat.

Przygotowania trwały prawie 2 miesiące, a dzieci, prócz swoich ról, musiały nauczyć się wielu kolęd i pastorałek. Piękne stroje zapewniły oglądającym niezwykłe doznania wizualne. Scenariusz jasełek oraz ich oprawę muzyczną opracowała mgr Katarzyna Czendlik. Były one zgoła inne niż zwykle, bowiem w tym roku do małego Jezuska przyszły, prócz pasterzy i aniołów, postacie z bajek. Ich zadaniem było ukazanie ludziom tego, co jest w życiu ważne, a co umyka nam w bieganinie życia codziennego. Zapominamy bowiem o życzliwości, miłości, szacunku, prostych gestach i pomocy innym, bardziej potrzebującym.

Przedstawienie było wspaniałe i dostarczyło wielu cudownych wrażeń. Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte zarówno przez mieszkańców jak i miłych gości, którzy licznie dopisali, oklaskując naszych małych - wielkich artystów.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją