Kolejna edycja konkursu

W ostatnim tygodniu nauki, tuż przed feriami zimowymi, odbyła się kolejna już edycja konkursu "Języki Obce nie są Nam Obce".

Konkurs ten co roku organizowany jest przez Szkołę Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, a skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Na drugi etap konkursu do SOiZ przybyli przedstawiciele szkół gimnazjalnych z różnych zakątków powiatu cieszyńskiego, którzy zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji.

Uczestnicy II etapu konkursu "Języki Obce nie są Nam Obce" musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność słuchania ze zrozumieniem, jak i z ćwiczeniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, czy znajomość elementów kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż z roku na rok rywalizacja wśród gimnazjalistów jest coraz bardziej wyrównana i o zdobyciu pierwszych trzech miejsc decydują zazwyczaj niuanse językowe.

Po wyrównanej walce, została wyłoniona finałowa trójka. W tym roku pierwsze dwa miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie.

I tak I miejsce  zdobyła Emilia Koczoń, a miejsce II wywalczyła Helena Raftopoulos. Na III  miejscu uplasował się uczeń z Gimnazjum z Dębowca, Łukasz Kobiela

Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje, w szczególności finałowej trójce.

Gorące podziękowania składamy nauczycielom za ich ciężką pracę włożoną w przygotowanie młodzieży do konkursu.

Z tego miejsca organizatorki konkursu, p. Jolanta Wilczek i p. Beata Kukuczka, chciałyby serdecznie zaprosić Państwa na przyszłoroczną, jubileuszową już edycję konkursu "Języki Obce nie są Nam Obce".

   

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją