Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejna przygoda w ZSB

W ramach projektu „Sport wczoraj i dziś” - realizowanego dzięki wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego - grupa młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie miała okazję wyjechać ze swoimi przyjaciółmi z grupy wyszehradzkiej na trzydniową wycieczkę do Budapesztu.

We wtorek, 25 września 2018, pierwsze przedsięwzięcie projektu zostało rozpoczęte. Po długiej podróży i krótkim przywitaniu w szkole w Budapeszcie uczniowie z partnerskich szkół wzięli udział w wykładzie na temat historii piłki nożnej, po czym rywalizowali w ramach miniquizu. Była to pierwsza okazja do integracji i nawiązania nowych znajomości. W środę gospodarze zorganizowali rozgrywki piłkarskie. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła młodzież ze sportowego gimnazjum w Żylinie. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Cieszyna, na trzecim- team ze szkoły w Havierzowie. Gospodarze zajęli miejsce czwarte. Ostatni dzień pobytu w stolicy Węgier poświęcony był intensywnemu zwiedzaniu. Niezwykłe miasto, a także wizyta w Muzeum Sportu, wywarły na uczestnikach wyjazdu niezwykłe wrażenia.

W ramach projektu zaplanowano jeszcze trzy mobilości - trzydniowy turnus w Wiśle pod nazwą „Gry i zabawy naszych dziadków”, trzydniowy pobyt narciarski w Jesenikach, trzydniowy spływ kajakowy w Orawie na Słowacji.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją