Kolejne zawodowe zwycięstwo Mateusza Legierskiego

Czwartą zawodową wygraną w MMA zanotował zawodnik Octagon Team Cieszyn Mateusz Legierski (4-0 rekord) na gali OKTAGON 12, która odbyła się w Bratysławie. To był już drugi występ w tym roku pod szyldem największej czesko-słowackiej organizacji MMA.

Mateusz podejmował miejscowego Ronalda Paradeisera, jednego z najlepszych lekkich na Czechach i Słowacji. Walka odbyła się w limicie do 70,3 kilogramów. Walka 3x5 minut według zasad UFC. W pierwszej rundzie nie brakowało mocnych wymian stójkowych i z pewnością mogło się to podobać ponad 10 tysięcznej publiczności zgromadzonej na hali. W 2 rundzie zawodnik Octagonu potężnym sierpowym posłał rywala na deski i dokończył dzieła w parterze. Sędzia ringowy przerwał walkę i Mateusz wygrywa przez TKO. Czwarty pojedynek zakończony przed upływem 2 rundy. Tą wygraną Legierski zapewnił sobie kontrakt z organizajcą OKTAGON i w niedalekiej przyszłoći powalczy o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Dzień poźniej w Bytomu odbyły się amatorskie zawody MMA. ALMMA 171 Bytom miała rangę Mistrzostw Śląska. Zawodnicy Octagonu wywalczyli 2 medale. Bezkonkurencyjna była Paulina Giemza wygrywając trzy pojedynki przed czasem (seniorki do 57 kilogramów), tym samym śrubując amatorski rekord na 36 wygranych i 0 porażek. Grzegorz Wojtusiak dorzucił srebro (senior do 61 kilogramów) do dorobku klubowego.

Od nowego roku szkolnego treningi odbywają się bez żadnych zmian. Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w MMA na grupie początkującej.