Konkurs chemiczny CHEMIKLÁNÍ

Dnia 10 lutego Grupa Biochemicznego Uderzenia Grzegorza Brzęczyszczykiewicza z Polskiego Gimnazjum im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyła podróż do dalekich Pardubic, aby zmierzyć swe siły z chemikami czeskimi i słowackimi w konkursie CHEMIKLÁNÍ.

Grupa Grzegorza Brzęczyszczykiewicza dzielnie stawiła czoło wyzwaniu, jakim były zadania przygotowane przez najlepszych studentów chemii z VŠCHT. Po dwugodzinnym wysiłku intelektualnym, pełnym wzorów, reakcji, równań i wertowania w księgach, nasza drużyna uzupełniła zużyte przez mózg substancje odżywcze w mensie. Zadowoleni, zmęczeni i zmotywowani do pogłębienia swej wiedzy chemicznej Brzęczyszczykiewiczowcy uplasowali się na 29. miejscu.

 

Drużyna w składzie Kuba Staś, Ania Kadłubiec, Sebastian Holesz, Ema Trávníček i Tomek Suchý obiecała w przyszłym roku ponownie stanąć do pojedynku chemicznego i przesunąć się wyżej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-16 18:14:39
gość: Nie wiem dlaczego tak wielu uczni boi się chemii. Ja sam ją pokochałem w wieku 12 lat. Zabawa z octem, wapnem, kredą, podfanzoloną mamie sodą, ... A inspiracją były książki Stefana Sękowskiego. W siódmej klasie startowałem w olimpiadach chemicznych na szczeblu wojewódzkim. Niestety elektryka wygrała z chemią i ... Życzę kolejnych sukcesów. btw: Co za substancja wyjdzie w wyniku reakcji wody, siarki, tlenu i potasu? H2O+S+O+K=?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją