Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konsul RFN gratuluje pierwszym absolwentom DSD w LOTE

DSD to międzynarodowy program nauczania języka niemieckiego (Deutsches Sprachdiplom), który realizowany jest w Liceum Ewangelickim, a zdanie egzaminu B2/C1 opartego o europejskie standardy otwiera drogę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

Szczęśliwa 8 odebrała dyplomy DSD II w czwartek 16. maja z rąk niemieckiej koordynatorki programu Pani Niny Diehl, która przekazała też gratulacje od Pani Konsul Niemiec we Wrocławiu Ulrike Klotz i nagrodę dla absolwentki Karoliny Fromm, która najlepiej zdała egzamin. Uroczyste wręczenie dyplomów było ukoronowaniem wytężonej pracy uczniów, (którzy swoją przygodę z niemieckim zaczęli już niejednokrotnie w szkole podstawowej, czy gimnazjum TE) i przygotowującej ich do egzaminu germanistki pani Justyny Soboty.

Ciekawostką jest, że egzamin DSD II, chociaż bardzo prestiżowy jest bezpłatny dla uczniów szkoły uczestniczącej w programie, a LOTE  jest jedyną szkołą programu DSD w Cieszynie i powiecie. W województwie śląskim można go jeszcze zdawać  w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-20 20:50:53
gość: Bardzo dziękujemy Pani Justynie !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.