Krystian Holubek w Peugeocie 206 GTI

W minioną niedzielę, 13 sierpnia 2017 roku w Ustroniu odbył się amatorski rajd samochodowy Super Sprint Lipowiec organizowany przez Automobilklub Cieszyński.

Wśród ponad pięćdziesięciu zgłoszonych załóg, z numerem trzynastym, swoim Peugeotem 206 wystartował osiemnastolatek z Puńcowa, Krystian Holubek, o którym juz wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu:

Ogromną niespodzianką był start w roli pilota Krystiana, znakomitego cieszyńskiego kierowcy rajdowego Jerzego Tomaszczyka.

-" To była dla mnie niezwykle udana impreza-mówi Krystian-Jestem ogromnie wdzięczny Jurkowi, że zechciał ze mną wystartować w tym rajdzie, zwłaszcza teraz, kiedy ma niewiele czasu, ponieważ przygotowuje się do swojego startu w Rajdzie Barum, czeskiej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy w barwach Castrol Ford Team Turkiye. Jego cenne uwagi, szczególnie dotyczące opisu trasy okazały się wręcz kluczowe, a ich wpływ na moją szybką i pewną jazdę był dostrzegalny gołym okiem."

Krystian po skończeniu startów w kartingu i osiągnięciu pełnoletności, zdał egzamin na prawo jazdy i rozpoczął starty w przystosowanym przez siebie do rajdów Peugeocie 206 o pojemnosci 2,0 i prawie 180 KM mocy. Jest uczniem Technikum Samochodowego w Skoczowie i wiekszość prac przy budowie rajdówki wykonał sam.

Na metę imprezy w Ustroniu załoga w składzie Krystian Holubek/Jerzy Tomaszyk wjechała na szóstym miejscu w klasie 3, a więc samochodów napędzanych silnikami o pojemności do 2,0. Zwycięzca w tej kategorii został Jakub Kwiczala (Renault Clio).

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-19 17:52:24
gość: Brawo Krystian, tak trzymaj!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją