Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Kurs na SP4!

Dla pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie ostatnie miesiące były czasem wzmożonej aktywności. Jak burza przeszli przez kolejne etapy drużynowych zawodów pływackich, by potwierdzić swoją formę, osiągając bardzo dobre wyniki w finale wojewódzkim. VI miejsce chłopców i XII dziewcząt wśród najlepszych drużyn na Śląsku to ogromny sukces. Uczniowie reprezentujący szkołę należą do klasy sportowej o profilu pływanie. Jak widać godziny spędzone na szkolnym basenie przynoszą efekty!

Czwórka to szkoła wyjątkowa! Jedną z cech, które ją wyróżniają, jest właśnie basen umożliwiający prowadzenie bezpłatnych, regularnych zajęć z pływania w sposób najbardziej przyjazny dla dziecka  przez cały okres edukacji szkolnej. Nie ulega wątpliwości, że pływanie działa korzystnie na harmonijny rozwój ciała i psychiki dorastającego dziecka; umożliwia wypracowanie dobrych nawyków uprawiania sportu, co w dobie powszechnych wad postawy i chorób cywilizacyjnych jest niezmiernie ważne! Ponadto umiejętność pływania zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, co przy łatwym dostępie do akwenów wodnych również nie jest bez znaczenia

Ale Czwórka to nie tylko basen. To także ponad sześćdziesiąt lat historii tworzonej przez kolejne pokolenia, które związek ze szkołą czują do dnia dzisiejszego. To przyjazne, rodzinne miejsce, gdzie wszyscy się znają; gdzie nie ma obcych, bezimiennych; gdzie ważne są relacje, indywidualne podejście i zgodna współpraca.

To szkoła, która daje poczucie bezpieczeństwa - dzieci uczą się tu, rozwijają swoje zdolności, aktywnie i chętnie spędzają czas. Wreszcie, to szkoła nowoczesna, która podejmuje wyzwania, szuka nowych rozwiązań, a jednocześnie pielęgnuje pamięć o przeszłości; która docenia  kreatywność, nie rezygnując z tradycji - współczesność miesza się tu z przeszłością, co tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie prowadzi dodatkowy nabór do klas czwartych na rok szkolny 2019/2020. Można wybrać klasę sportową o profilu pływanie, co  oznacza tygodniowo 6 godzin pływania w grupach do 15 osób oraz 4 godz. lekcji wychowania fizycznego na sali gimnastycznej lub klasę ogólnodostępną, która oferuje w ramach wychowania fizycznego 2 godziny tygodniowo lekcji pływania na basenie szkolnym w grupach do 15 osób (szczegóły rekrutacji na www.sp4cieszyn.pl).

Zapraszamy do Czwórki! Już dziś!

SP4

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-22 12:20:09
wyśmienity cwaniaczek: przeca te bude mieli zamykać !!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.