Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Kurs sportowy Polskiego Gimnazjum

W dniach 17 – 21 czerwca bieżącego roku prawie siedemdziesiąt uczniów klas drugich Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie spędziło aktywnie czas w słowackich Tatrach. Bazą dla wycieczek i eskapad był hotel Tatranec w Tatranské Lomnici. Program był ciekawy, różnorodny, a dzięki wyśmienitej organizacji wuefistów wszystko układało się gładko i elegancko.

Pierwszego dnia tuż po zakwaterowaniu wycieczka do Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ekspozycja skromna, ale za to bardzo ciekawa. Następnego dnia Popradské pleso oraz Štrbské pleso, a grupka najaktywniejszych wdrapała się  na Ostrvę. W środę spływ po Dunajcu z panoramą Trzech Koron w tle i urokami Pienińskiego Parku Narodowego. W czwartek kolejne wyjście w góry, tym razem przez Hrebienok na Skalnaté pleso. Najwytrwalsi zdobyli jeszcze dodatkowo Vel´kou Svišt´ovku. Ostatniego dnia przed odjazdem Poprad, dla chętnych wizyta w aquaparku. Pogoda podobnie jak program – różna. Słonecznie, gorąco, deszczowo, a nawet burzowo.

Sumując - pobyt pod majestatycznym Lomnickým štítem był z całą pewnością fajną przygodą i niezłym doświadczeniem.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.