Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

LANGER na trasie 50 Rajdu Górskiego PTTK „Pożegnanie lata”

W sobotę 29 września 2018r. uczniowie szkół powiatu cieszyńskiego zebrali się  na Trzech Kopcach Wiślańskich. Szczyt położony jest na wysokości 810 m n.p.m. Przez metę jubileuszowego 50 rajdu przewinęło się około 1200 uczniów podstawówek i szkół średnich. Na szczycie nie mogło zabraknąć ekipy z Langera.

W trasę ruszyliśmy  z przystanku autobusowego w Wiśle Centrum. Żółtym szlakiem powędrowaliśmy, pokonując ciężkie podejście pod Jarzębatą. Pogoda wraz ze wzrostem pokonywanej wysokości robiła się coraz bardziej kapryśna. Było zimno i słonecznie. Niesprzyjające warunki nie zniechęciły jednak do dalszego marszu. Na mecie czekały na nas ciepła kiełbaska oraz unikatowy znaczek rajdu. Ze szczytu podziwialiśmy widoki na Skrzyczne oznaczone charakterystyczną wieżą przekaźnikową oraz na pasmo Czantorii i Stożka. O 13:00 ekipa  Zespołu Szkół Technicznych im.płk. Gwidona Langera otrzymała piękny puchar za najliczniejszy udział –  było to kolejne  zwycięstwo. Z nagrodą i świetnym humorem udaliśmy się w drogę powrotną.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy już na kolejny rajd z okazji „Powitania wiosny”!!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-15 21:12:06
sciemal: "Ciężkie podejście pod Jarzębatą"? to chyba po odejściu sprzed komputera - nie wiem co w tej trasie jest ciężkiego - moje dzieciaki 7 i 9 lat biegały tam i spowrotem bo im się nudziło - jedna z najprostszych tras -trzeba przyznać widoczki ładne - trzeba było iść z Dobki wtedy by troszkę nóżki zabolały - ale z Wisły? Co to za rajd!?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją