Langer znów wygrywa!

W sobotę 30 września br. uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera wraz  z opiekunami wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Pożegnanie lata” na Stożku.

Grupa młodzieży z ZST wyruszyła na górski szlak z Przełęczy Kubalonka szlakiem czerwonym przez Beskid 824m n.p.m., a potem niebieskim, trawersując stok Kiczorów  i tak jak uczestnicy z pozostałych szkół, po około dwugodzinnej wspinaczce zakończyła wędrówkę w schronisku PTTK na Stożku  978m n.p.m. Tam uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, książeczki GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) i mogli wzmocnić się ciepłym posiłkiem. Szczególnie przydało się to tym, którzy stanęli w szranki do konkursu z wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej oraz znajomości zasad ochrony przyrody. Uczeń ZST Paweł Legierski z klasy 1M zdobył w tym konkursie I miejsce!! Zaś 3, 4 i 5 zdobyli kolejno Łukasz Juroszek, Łukasz Kukuczka i Jan Chrapek wszyscy z klasy 1M. Wygrywanie tego konkursu staje się już niemal tradycją szkoły. Wielkie gratulacje!
Okazało się również, że młodzież ZST to najliczniejsza drużyna wśród szkół ponadgimnazjalnych, co zaowocowało zdobyciem wspaniałego pucharu, który wręczył  burmistrz Ryszard Macura i prezes PTTK Jacek Tyczkowski. Wyprawie towarzyszyła piękna pogoda i  doskonałe humory. Wszyscy bawili się wspaniale, a przy okazji mogli podziwiać niezwykłe widoki naszych pięknych gór.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM RAJDU GRATULUJEMY! TO WIELKI SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH!!
 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją