Lato w Mieście 2017 - Skoczów

Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie współpracując ze skoczowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej już piąty raz zorganizował półkolonię dla dzieci i młodzieży z gminy Skoczów.

Półkolonia trwała dwa tygodnie od 10 do 21 lipca br. Zajęcia trwały od godziny 8.00 do 14.00. Dla uczestników przygotowaliśmy szereg atrakcji, takich jak wypady na basen, wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina, gry i zabawy ruchowe, zajęcia integracyjne, muzyczno–taneczne czy plastyczne. Codziennie dzieci miały zapewniony ciepły posiłek oraz napoje.  Zwiedziliśmy posterunek policji, straż miejską oraz ochotniczą straż pożarną. Dzięki uprzejmości służb porządkowych zdobyliśmy informację jak bezpiecznie spędzać wakacje.  Zorganizowaliśmy także  wycieczki do: Tradycyjnej Zagrody Rolnej ,,Skansen,, w Ochabach, Muzeum Ognia w Żorach, a także wycieczkę do Ustronia.

W półkolonii wzięło udział ponad 80 dzieci w tym także dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy razem świetnie się bawili oraz integrowali wspólnie spędzając wakacyjny czas.

 Po basenie nie może zabraknąć rozgrywek w kręgle, kochamy kręgle, jesteśmy mistrzami Polski w tej dziedzinie. Kręgle sprawiają nam wiele przyjemności, również  na wakacjach możemy cieszyć się grą w kręgle.

Na półkolonii realizujemy swoje marzenia i robimy rzeczy których wcześniej nie wszyscy mieli okazje i możliwość robić. Uczymy się jazdy na koniach, jazda na koniach to coś wspaniałego i daje mnóstwo radości każdemu dziecku.

             Zawitaliśmy i zwiedziliśmy miasteczko westernowego gdzie wcieliliśmy się w postacie szeryfa, kowboi,  Indian a nawet złoczyńców zamkniętych w celi.

            Gdy tylko możemy dbamy o swoją kondycję fizyczną a sporty ekstremalne nam nie straszne, podejmujemy różne wyzwania i sprawdzamy granice swoich możliwości przy każdej nadążającej się okazji. Oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności i w granicach  zdrowego rozsądku.      

             Po wysiłku jest czas i miejsce również na odrobinę  przyjemności. Nic lepiej nie smakuje w ciepłe upalne dni jak zimne lody. Uwielbiamy lody, a także inne smakołyki którymi mamy okazję w wakacje się zajadać. Pieczona na ognisku kiełbasa smakuje wyśmienicie, wszyscy jedzą ze smakiem i pytają o repetę…

            Jak wakacje to i zabawa, bez zabawy nie ma letniego wypoczynku, a bawić sie to my na pewno  umiemy. Jak nie wycieczka ,basen czy kręgle to znajdzie się tez plac zabaw a miejsce na nim sporo, dla każdego coś się znajdzie nie zależnie od tego czy mały czy też duży…

               Zabawa zabawą, ale pracować też umiemy jak mawia przysłowie ,,bez pracy nie ma kołaczy,, podczas wycieczki do Skansenu w Ochabach na własnej skórze mamy okazję się przekonać jak dawniej wyglądała praca i życie na wsi i wcale do łatwych nie należało…

              Wielu  z nas odkryło w sobie zamiłowanie do muzyki i instrumentów muzycznych które możemy oglądać podczas wycieczki do ,,Skansenu,,. Napewno po zakończeniu półkolonii będziemy dalej rozwijać te zainteresowania.

               Chłopcy rozkochali się w starych pojazdach i samochodach. Testują i podziwiają pojazdy którymi kiedyś sie jeździło. Wiele z nich  w dalszym ciągu jest sprawnych i można naprawdę nimi jeździć. Kto wie może ktoś  z nas zostanie kiedyś kierowcą rajdowym…

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją