Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Laura Kłębek z Cieszyna Mistrzynią Polski w piłce nożnej!

Laura mieszka w Cieszynie. Od maleńkości jej pasją była piłka nożna, którą zaraził ją jej ojciec. Od pierwszej klasy uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Przejawiała zawsze wielkie zainteresowanie sportem, nie było dyscypliny, w której nie dawałaby sobie rady. Reprezentowała szkołę na zawodach już od czwartej klasy w piłce siatkowej, koszykówce, lekkoatletyce, pływaniu, tenisie stołowym i oczywiście piłce nożnej. Pomimo swojego niewielkiego wzrostu grała „w nogę” jak równy z równym z chłopakami, niejednokrotnie przewyższając ich umiejętnościami i sprytem. Poza tym dała się poznać jako wzorowa uczennica, kończąc każdą klasę z wyróżnieniem.

Dzisiaj Laura ma 13 lat, z domu wyjeżdża o godzinie szóstej, wraca późnym wieczorem. Wtedy dopiero ma czas na odrobienie zadania domowego i naukę. Po skończeniu poprzedniego roku szkolnego wraz z rodzicami podjęła decyzję o zmianie szkoły. Dzięki temu, od klasy siódmej, uzyskała możliwość codziennych treningów w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a co za tym idzie rozwoju swoich umiejętności piłkarskich. Dzięki dobrej grze w klubie (BTS Rekord Bielsko-Biała) została powołana do Kadry Śląska U13 i razem z tą drużyną wygrywała kolejne mecze. Dnia 16 sierpnia b.r. przyszedł czas na Finał Mistrzostw Polski w Wiśle przeciwko Kadrze Wielkopolski. Po zaciętym meczu w regulaminowym czasie gry był remis 0:0. O wszystkim decydowały rzuty karne, gdzie lepsze okazały się „Frelki” (dziewczęta ze Śląska). W ten sposób nasza była uczennica zdobyła tytuł Mistrzyni Polski! W imieniu całej Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie gratulujemy Laurze oraz jej rodzicom tego nieprzeciętnego tytułu. Dobrze wiemy, że droga na szczyt jest ciężka, wymaga wielu wyrzeczeń, zarówno od dziecka jak i rodziny. Ale jeśli jest się konsekwentnym w swych działaniach osiąga się sukces i tak się właśnie stało w tym przypadku.

Gratulujemy również wszystkim dziewczętom Kadry Śląska U13 oraz trenerowi tytułu Mistrza Polski!

Życzymy Ci droga Laurko wiele wytrwałości, abyś dalej spełniała swoje marzenia, osiągała kolejne sukcesy sportowe i nie tylko. Powodzenia!

Zespół promocji SP3 Cieszyn

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją