Lekcja języka chińskiego w Kończycach Małych

We wtorek 1 marca Szkoła Podstawowa w Kończycach Małych gościła Jana Chmielowskiego. Tegoroczny maturzysta cieszyńskiego LOTE przeprowadził pełną refleksji i wspomnień prelekcję związaną z jego uczestnictwem w obozie naukowo-językowym „Ja i Ty w Pekinie 2015”.

Nastolatek, w sposób barwny i ciekawy, opowiadał o swoich wrażeniach z pobytu w Chinach, o rodzinie, która go gościła, odmiennej kulturze, egzotycznym jedzeniu oraz o sposobach parzenia herbaty. Nie zabrakło także informacji o ciekawych miejscach w Pekinie.

W pasjonujący sposób, młody podróżnik, opisywał przywiezione z Państwa Środka pamiątki, takie jak banknoty czy np. słynną czerwoną książeczkę Mao Zedonga, o którą musiał targować się, z lokalnymi sprzedawcami, na placu Tian’anmen.

Wspomnienia, relacje, zdjęcia i pytania uczniów nie miały końca, gdyż zaciekawienie i atrakcyjność tematyczna spotkania wzięły górę nad szybko upływającym czasem.

Niecodzienną wizytę, dopełniła możliwość praktycznego poznania języka chińskiego. Uczniowie klas 4-6 zapoznali się z podstawami kaligrafii a także poznali pięć tonów tego języka.

Ta  lekcja pozostanie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli szkoły w Kończycach.

 

                                                                                                          Joanna Stencel

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją