Logistyka bez granic

W dniach 19.09-10.10.2015 uczniowie  Zespołu Szkół w Cieszynie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach o kierunku Technik logistyk uczestniczyli w zagranicznych praktykach zawodowych.  Wyjazd na praktyki został zorganizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenie kadry kształcenia zawodowego” realizowanych ze środków  POWER VET na zasadach Programu Erasmus + pt. „Logistyka bez granic” nr 2014-1-PL01-KA102-000569 .Głównym celem projektu było zwiększenie kompetencji zawodowych oraz językowych uczniów, i jednocześnie wyrównanie ich szans   na międzynarodowym rynku pracy.  Projekt pod kątem organizacyjnym był nadzorowany przez Dyrektora Zespołu  Szkół w Cieszynie Panią Barbarę Nawrat. Opiekę nad Uczniami, podczas mobilności zagranicznej, sprawowali doświadczeni nauczyciele: Marek Cieślar i Artur Woliński.

 

Oto krótkie uczniowskie podsumowanie z wyjazdu:

Wyjazd w ramach Europejskiego Projekt "Erasmus+ Logistyka bez granic" przyniósł nam wiele nowych doświadczeń oraz wrażeń. Każdy dzień w Hiszpanii był czymś nowym, a praktyki w zawodzie logistyka pozwoliły na zdobycie nowych umiejętności związanych z dystrybucją, magazynowaniem oraz produkcją. Dodatkowo poznaliśmy bogatą kulturę kraju, zwyczaje hiszpańskiego narodu. Atrakcją wyjazdu były również wycieczki do takich miejscowości jak: Malaga, Sevilla oraz Jaen czy zwiedzanie samej Cordoby, w której spędziliśmy całe 3 tygodnie. Nabycie nowych umiejętności w zakresie posługiwania się językiem hiszpańskim pomogło nam w nawiązaniu kontaktów oraz nowych znajomości. Wrażenie jakie wywarli na nas mieszkańcy Hiszpanii sprawiło, że powrót do domu okazał się bardzo trudny. Kuchnia hiszpańska w odróżnieniu od naszej polskiej jest mniej syta ale za to bardzo pożywna i smaczna. Hiszpańskie miasta po godzinie 21 do późnej nocy tętniły życiem, można było wyjść o każdej porze nocy na spacer, pobiegać i spotkać się ze znajomymi. Hiszpański tryb pracy bardzo różni się od polskiego. Zaczynaliśmy pracę od godz. 9 do 14, potem zaczynała się sjesta, która trwała do 18:00. Hiszpanie natomiast pracowali jeszcze od 18 do 22 godziny. Cordoba jest to jedno z większych miast w Andaluzji, a najbardziej rozpoznawalnymi zabytkami są: Meczet i zamek Al Cazar.

 

W chwili obecnej Zespół Szkół w Cieszynie Zakładu Doskonalenia Zawodowego przygotowuje się do realizacji następnego projektu związanego z mobilnością zagraniczną uczniów. Dzięki temu  kolejni uczniowie będą mieli szansę   podnieść swoje umiejętności i kompetencje zawodowe co z pewnością przełoży się na ich atrakcyjność na  rynku pracy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją