Małgorzata Dziendziel - Najlepszym Nauczycielem Powiatu Cieszyńskiego!

Małgorzata Dziendziel – nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu została Najlepszym Nauczycielem Powiatu Cieszyńskiego.

O jej zasłużonym zwycięstwie zdecydowali czytelnicy Głosu Ziemi Cieszyńskiej, którzy głosowali w II etapie Plebiscytu, wysyłając do redakcji kupony zamieszczone w gazecie. Kandydatura Małgorzaty Dziendziel została zgłoszona przez uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych, którzy docenili jej wieloletnią pracę nauczyciela i wychowawcy.     

Zrozumienie, życzliwość, troska i szacunek dla drugiego człowieka sprawiły, że jest nauczycielem szanowanym i docenianym wśród młodzieży. Pobudza swoich wychowanków do twórczego działania poprzez uświadamianie im, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy może osiągnąć sukces na swoją miarę. Potrafi skutecznie zachęcać do działania i wytrwale oczekiwać rezultatów. Utwierdzać w przekonaniu, że ciężka praca zawsze przynosi wymierne korzyści. Traktuje swoje przedmioty jako pasję, co ma na pewno niebagatelny wpływ na sukcesy jej uczniów.

Bezinteresownie poświęca swój czas na przygotowywanie uczniów do olimpiad przedmiotowych. Uczniowie, których przygotowywała są zwycięzcami olimpiad z przedmiotów zawodowych na szczeblu ogólnopolskim. Może pochwalić się także wieloma laureatami.  Dzięki niej uczniowie ci mogli bez egzaminów wstępnych dostać się  na studia wyższe, otrzymywali stypendia i dzisiaj bardzo dobrze radzą sobie w życiu zawodowym.

Nie zaniedbuje zdolnych ale też pomaga słabszym i w każdym potrafi znaleźć coś dobrego. Skutecznie naucza ale nie stresuje, wymaga ale nie narzuca. Jej przychylność przekłada się na udaną współpracę i relacje z uczniami. Stara się nie krytykować ale uważnie wsłuchiwać w problemy swoich wychowanków. Jest w pełni zaangażowana w ich troski  i kłopoty, starając się pomagać w sytuacjach trudnych.

W stosunku do koleżanek i kolegów oraz pracowników szkoły również odznacza się szacunkiem i życzliwością. Zawsze można liczyć na jej dobrą radę, słowa otuchy w sytuacjach trudnych czy pomoc. Chętnie służy radą i doświadczeniem. Wspiera młodych nauczycieli, rozpoczynających  pracę. 

Jesteśmy dumni z sukcesu naszej nauczycielki i koleżanki i życzymy dalszej owocnej pracy zawodowej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją