Maluj z Głuchymi!!

  Projekt „Tęczowe miganie” realizowany przez  Skoczowskie Stowarzyszenie Głuchych nie tylko uczy ale również bawi. Składa się z kilku różnych zajęć, które będą trwały aż do grudnia. Tym razem Głusi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali swoje prace i poznawali nową, do tej pory im nieznaną technikę malowania na materiałach. Nasza instruktorka ma wspaniałe pomysły i potrafi zaciekawić malowaniem nie tylko dzieci ale również starszych członków  Stowarzyszenia. Realizacja zajęć jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu  z  "Działaj Lokalnie". Jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego, Banku Spółdzielczego w Cieszynie, Banku Spółdzielczego w Skoczowie oraz gmin: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła.

  Również z tego programu Głusi zakupili kamerę, która pozwala na uwiecznienie naszych zajęć, pokazanie ważnych wydarzeń z życia naszego Stowarzyszenia. Na razie uczymy się robienia krótkich filmików, ale już niedługo postaramy się pokazać nasze „dzieła” na yotube.

  Niedługo już kolejne nasze zajęcia. Co na nich będzie? Na pewno coś ciekawego!   Cieszymy się, że to już kolejny rok gdy wspiera nas program „Działaj Lokalnie”. W 2016 roku z dotacji kupiliśmy piękny ekspres do kawy i teraz każda filiżanka pysznej kawy przypomina nam o odbytych zajęciach, pięknych chwilach i ciekawych ludziach których poznaliśmy. Warto działać z programem „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej!

 W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją