Maturalny sukces LOTE

Większość absolwentów liceów już zostało przyjętych na wymarzone kierunki studiów i zapomniało o trudach egzaminów maturalnych. W środku wakacji nikt nie wraca do roku szkolnego, a jednak…

Centralna Komisja Egzaminacyjna właśnie opublikowała szczegółowe wyniki egzaminów maturalnych, możemy dokonać porównań i zobaczyć jak średni wynik LOTE ma się do wyników innych szkół województwa śląskiego. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że LOTE ma najlepsze wyniki egzaminów maturalnych w powiecie cieszyńskim i plasuje się w czołówce liceów województwa.

W roku szkolnym 2016/17 w woj. śląskim egzamin maturalny w nowej formule zorganizowano w 580 szkołach. Na ich tle nasi maturzyści osiągnęli niebywały sukces!

Do 16 egzaminów pisemnych  przystąpiło w LOTE 45 uczniów uzyskując wyniki w pierwszej 10. szkół województwa śląskiego.

Z przedmiotów obowiązkowych, do których przystępują wszyscy na poziomie podstawowym: z języka polskiego – 3 wynik (76%) w woj. śląskim, j. angielskiego – 1 wynik w województwie (98%) z matematyki 11 miejsce (86%).

Jednak najważniejsze są egzaminy na poziomie rozszerzonym, bo to one decydują w rekrutacji na studia o sukcesie. Z biologii maturzyści LOTE uzyskali 3 wynik w województwie (śr. - 65%), także 3 wynik z j. niemieckiego (94%), 4 wynik z chemii (68%), 5 wynik z j. angielskiego (86%) oraz z wos (63%), 6 wynik z j. polskiego (83%), 7 wynik z historii (64%) i fizyki (59%).

atc

źródło:
dodał: autor

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-02 10:47:10
gość: Gratuluję wyniku. Tym nie mniej należy pamiętać, że oprócz zasług nauczycieli oraz zdolności uczniów na rezultat mogło wpływać to iż do tej szkoły trafiają uczniowie w jakiś sposób wyselekcjonowani. 1. kryteria rekrutacji - do szkoły na wstępie trafiają lepsi 2. odpłatność powoduje to iż osoby gorzej rokujące pójdą raczej do szkoły publicznej. Pełniejszy obraz dałoby opracowanie wyników maturalnych z uwzględnieniem odpowiednich wyników gimnazjalnych. Podsumowując jest to sukces szkoły ale moim zdaniem na podstawie podanych informacji można powiedzieć jedynie że szkoła nie zmarnowała materiału który otrzymała, co samo w sobie też jest ogromnym sukcesem. Pozdrawiam
2017-08-07 10:32:51
gość: a już najlepszy wynik dałoby opracowanie wyników maturalnych tej szkoły z uwzględnieniem tego, że bardzo duży % uczniów chodzi dodatkowo na korki po lekcjach, żeby trochę więcej wiedzy zdobyć, bo z samej nauki w LOTE raczej te wyniki takie piękne by nie były.
2017-08-08 19:42:32
gość: Szkoła dobra tylko ma swoje prawa . Absolwenci nieco słabsi mają stawiane ultimatum ,, rezygnujesz z rozszerzenia albo nie będziesz dopuszczona do matury". Wiadomo że chodzi o średnią tylko czy nauczyciele nie zdają sobie sprawy jaki niesmak pozostaje po takiej szkole? Gdy rozmawiałam ze starszym dzieckiem które również kończyło LOTE usłyszałam że zawsze tak tam było i wszyscy dobrze o tym wiedzą. No cóż każdy orze jak może.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją