Mechanicy i mechatronicy pakują już walizki !

Mechanicy i mechatronicy pakują już walizki !

W Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie trwają już ostatnie przygotowania do wyjazdu do Hiszpanii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Do wyjazdu przygotowuje się druga grupa uczniów Technikum Mechaniczno-Elektrycznego nr 3 - kształcących się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik.

Uczniowie będą mieli możliwość odbycia dwutygodniowego stażu w hiszpańskiej Sewilli w dniach 29.10.2016 - 12.11.2016.

Przyszli technicy mechatronicy i technicy mechanicy  będą przygotowywali projekt w oparciu o programy typu CAD/CAM, który zostanie wykonany przy użyciu obrabiarek CNC.

W ramach przygotowań do wyjazdu uczniowie ukończyli kurs z podstaw języka hiszpańskiego, zapoznali się ze słownictwem branżowym niezbędnym podczas stażu, a także uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego oraz w treningu umiejętności społecznych.

Dodatkową korzyścią dla uczestników projektu będzie możliwość poznania barwnej kulturowo Andaluzji. Uczniowie zwiedzą Sewillę, Malagę oraz udadzą się na wycieczkę na Gibraltar.

Tym razem na uczniów czeka jeszcze jedna, dodatkowa atrakcja. Pod koniec pobytu odwiedzi ich dyrektor szkoły mgr Bożena Cholewa.

Razem z uczniami wyjeżdżają nauczyciele -  koordynator projektu mgr inż. Dorota Spandel oraz nauczyciel przedmiotów mechatronicznych mgr inż. Jakub Raszka.

Wszystkim uczestnikom życzymy niezapomnianych wrażeń i z niecierpliwością czekamy na relację z pobytu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją