Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Mechatronicy z Cieszyna w Sewilli

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im płk. G. Langera z Cieszyna od kilku lat regularnie wyjeżdżają na zagraniczne praktyki. Kolejną okazję do zdobycia nowych umiejętności zawodowych miała grupa 14 uczniów klasy 3 M, którzy kształcą się w zawodzie technik mechatronik. Uczniowie w ramach projektu POWER KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE” w dniach 14-28 września  przebywali w hiszpańskiej Sewilli, gdzie uczestniczyli w praktykach zawodowych prowadzonych w szkole Salesianos Trinidad.

Podczas trwania stażu przyszli technicy mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności w zakresie projektowania elementów 3D oraz ich wytwarzania na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Uczniowie mieli też okazję przygotowywać taką maszynę do pracy. Zajęcia odbywające się w przyjaznej atmosferze, prowadzone przez niezwykle sympatycznych nauczycieli zaowocowały wykonaniem kilku elementów, zaprojektowanych samodzielnie przez uczniów.

Poza praktykami uczniowie brali udział w kursie języka hiszpańskiego. Kurs też zakończony został egzaminem, który wszyscy bez najmniejszego problemu zdali. Mimo krótkiego czasu trwania kursu uczniowie bardzo dobrze opanowali podstawy języka hiszpańskiego.

Czas wolny był spędzony na zwiedzaniu Sewilli, kosztowaniu regionalnych przysmaków i poznawaniu hiszpańskiej kultury. Ponadto uczniowie zwiedzili 2 miasta o bardzo bogatej historii: Kordobę i Rondę.

Pobyt w Sewilli, mimo że krótki, dał uczniom cieszyńskiego technikum cenne doświadczenie. Kwalifikacje zdobyte na praktykach z pewnością nie pójdą na marne i będą przydatne w pracy zawodowej.

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.