Medale Mistrzostw Polski cieszyńskich lekkoatletek

Wielkim sukcesem zakończył się start lekkoatletek MUKS SZS Cieszyn w Mistrzostwach Polski U-20 (juniorów z roczników 1998-99) przeprowadzonych w dniach  7-9 lipca w Toruniu. Ich łupem padły brązowe medale w obu biegach rozstawnych.\

   W sztafecie 4 x 100 m biegły w składzie Katarzyna Cieślar, Noemi Cieślar, Justyna Zwias i Małgorzata Zamora. Po niezwykle zaciętej walce kolejność na mecie ustalona została poprzez analizę fotofiniszu, ponieważ zawodniczki na miejscach 3 - 6 zmieściły się w 0,05 sekundy. Cieszyńskie sprinterki w pokonanym polu zostawiły teoretycznie mocniejsze zespoły sztafetowe dzięki perfekcyjnej technice przekazywania pałeczki w strefach zmian. Uzyskały świetny czas - 48,55 sek.

    W sztafecie 4 x 400 m podopieczne trenera Mirosława Wernera wystartowały w tym samym składzie, ale w innej kolejności: Justyna Zwias, Katarzyna Cieślar, Noemi Cieślar, Małgorzata Zamora. Tym razem odległości między sztafetami były większe i cieszynianki od trzeciej zmiany biegły pewnie po brązowy medal. 3:56,34 to wynik o ponad 5 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu klubowego.

    Należy dodać, że na Mistrzostwach Polski w Toruniu dobre starty indywidualne zanotowały dziesiąte w swoich konkurencjach: Wiktoria Mołdrzyk na 1500 m (4:47,48)  i Małgorzata Zamora, druga w finale B na 400 m, ze świetnym rekordem życiowym - 58,00.
 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją